Chile: 5 towarzyszy aresztowanych po ataku na komisariat

bh05W listopadzie 2014 grupa zakapturzonych napastników zablokowała główne wejście do wydziału zabójstw lokalnej policji, po czym obrzuciła budynek koktajlami Mołotowa, podpalając również auto jednego z funkcjonariuszy. Napastnikom udało się bez większych problemów zbiec z miejsca zdarzenia.

Po siedmiu miesiącach „śledztwa” chilijskie służby specjalne dokonały nalotu do domy 5 towarzyszy, oskarżając ich o udział w tym ataku. Zostali aresztowani we wczesnych godzinach 2 lipca w swoich domach na terenie Santiago i Chile pod zarzutem posiadania broni (butelki z benzyną). Jeden z nich otrzymał ponadto zarzut posiadania materiałów zapalających. Sąd nakazał tymczasowe aresztowanie, zsyłając towarzyszy do więzienia dla kobiet w San Miguel oraz więzienia Empresa w Santiago.

W trakcie rozprawy przed sądem zgromadzili się przyjaciele i rodzina zatrzymanych, demonstrując solidarność i ścierając się z policją oraz dziennikarzami (zdjęcie pniżej).

Policja miała rzekomo obserwować całą piątkę po tym, jak znaleziono ślady na plastikowej torbie, a także kombinezonach użytych w trakcie ataku i porzuconych na pobliskiej budowie. Podsłuchiwano również ich rozmowy telefoniczne.

actforfree.nostate.net

Dyskusja