Anarchorapoland – Apel o działalność antyfaszystowską

zakazZbliża się „dzień zwycięstwa nad faszyzmem”. Póki ścierwa z taką ideologią chodzą po ulicach, organizują się propagując w najlepsze swoje chore poglądy, nie jestem pewien czy ów zwycięstwo się dokonało. Póki, dla zaspokojenia ambicji władczych garstki ludzi, reszta społeczeństwa lewituje w poddaństwie, jestem pewien, że wciąż mamy do czynienia z faszyzmem. Może nie brunatnym, może nie czerwonym ale jednak, wciąż dławiona jest nasza godność, a do porządku służą pociski i strach.

Ostatnie wydarzenia podczas których władza posługując się organami ścigania ucisza nas wszystkich, będących po prostu wkurwionymi na otaczającą nas rzeczywistość, i robi to w jedyny jej znany sposób – pacyfikacja anarchistów przez jednostki antyterrorystyczne, mordowanie stadionowych fanatyków – są wystarczającym dowodem na bezradność władzy wobec kryzysu społecznego.

Nie dajmy się zastraszyć. Żaden paragraf, żadna kula nie jest w stanie zdławić wolności.

Zachęcamy wszystkich do uliczno-propagandowej aktywności w swoich miastach. Plakaty, ulotki, vlepki, banery. Nie zamykajmy aktywności anarchistycznej w nielicznych akcjach bezpośrednich, w im towarzyszących akcjach solidarnościowych. Ostatni solidarnościowy odzew po antykongresie pokazał naszą siłę. Niech będzie ona realna, a nie wirtualna. Zróbcie co możecie, by uświadomić innych o problemie współczesnego faszyzmu i zagrożeniach za nim idących. Również tych wynikających z agitacji wyborczej tak zwanych „antysystemowców”.

Anarchorapoland

Dyskusja