Komunikat głodującej anarchistki Olgi Ekonomidou (KKO)

Olga EkonomidouTekst uczestniczki strajku głodowego, towarzyszki Olgi Ekonomidou, która przebywa w ateńskim szpitalu Sotiria:

Nigdy nie dopasowaliśmy się do praw, zasad i zwyczajów tego świata. Poza tym, dostosowanie się to dla nas za mało. Kochamy prawdziwe życie i wolność, i zawsze będziemy o nie walczyć. I jeśli dzisiaj jesteśmy w 28 dniu strajku głodowego, ryzykujemy utratę życia, to dlatego, że życie bez godności po prostu nie jest żadnym życiem. Co byłoby mniej pozbawione godności, niż gdybyśmy nie bronili, nie walczyli za tych ludzi, którzy wspierali nas moralnie w czasie naszego uwięzienia, nie dla zysku, ani z powodu naszych wyborów politycznych, lecz byli z nami, by pozostać Ludźmi. Tym razem, to my walczymy dla nich, bo nie chcemy by stali się przypadkowymi ofiarami tej wojny, w której nigdy nie brali udziału. Niech więc strzały demokracji zwrócą się ku swoim prawdziwym wrogom.

Ostrze demokracji po raz kolejny oddzieliło mnie od moich towarzyszy, gdyż rozsiano ich po różnych szpitalach i więzieniach. Ale moje serce i dusza przez cały czas są razem z nimi. Ich siła jest moją siłą w tej walce, którą razem zaczęliśmy i razem skończymy.

TERAZ i ZAWSZE

ŻADAMY NATYCHMIASTOWEGO UWOLNIENIA KREWNYCH GERASIMOSA I CHRISTOSA TSKALOSA

SOLIDARNOŚĆ I POPARCIE DLA ŻĄDAŃ WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH, KTÓRZY PODJĘLI STRAJK GŁODOWY

BRATERSKIE POZDROWIENIA Z GŁEBI SERCA DLA TOWARZYSZY ZA GRANICĄ, KTORZY, KOLEJNY RAZ, DZIĘKI SWOIM SŁOWOM, POKONALI DZIELĄCĄ NAS ODLEGŁOŚĆ I STOJĄ Z NAMI RAMIĘ W RAMIĘ

SIŁY I WYTRWAŁOŚCI DLA WSZYSTKICH RUCHÓW POPARCIA POZA MURAMI

Olga Ekonomidou

Członkini R.O. – Konspiracyjnych Komórek Ognia – FAI/IRF

Dyskusja