Szwajcaria, Niemcy: Antykapitalistyczne akcje bezpośrednie (styczeń 2015)

leipzig-car-burning

W środę 21 stycznia, podpalone zostały cztery samochody należące do jednej z agencji nieruchomości w Lipsku. Strawione przez ogień pojazdy to trzy mercedesy i jedno audi, wszystkie wysokiej klasy. Do sabotażu przyznały się w niedzielę 25 stycznia „Grupy Autonomiczne”, publikując komunikat. Czytamy w nim m. innymi: „GRK Holding, warta miliony spółka zajmująca się spekulacjami na rynku nieruchomości, jest jednym z największych długoterminowych graczy czerpiących zyski z gentryfikacji w Lipsku…. Systematyczny terror wobec lokatorów wciąż znajduje się wysoko na liście priorytetów firmy… Jest to wystarczający powód, by pokazać, że ich działania nie pozostają bez odpowiedzi…”

19 stycznia 2015 przy pomocy fajerwerków w Zurychu zaatakowano siedziby firm RUA Defence i NeoSoft AG. Atak odbył się w ramach kampanii przeciwko Światowemu Forum Ekonomicznemu w Davos (WEF) i został skierowany został przeciwko dwóm przedstawicielom szwajcarskiego przemysłu zbrojeniowego (RUAG to przedsiębiorstwo państwowe). Począwszy od 2008 roku, eksport materiałów wojennych został zakazany do krajów, w których prawa człowieka są „systematycznie i poważnie naruszane”. Ten zapis został usunięty jesienią ubiegłego roku. Powodem były skargi dużych firm zbrojeniowych, takich jak UAG i MOWAG.

Nocą z 21 na 22 stycznia 2015, nieznani sprawcy zaatakowali przy pomocy farby odział Credit Suisse w dzielnicy berna o nazwie Koniz. „Swiss Credit jest co roku partnerem strategicznym Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos. „Bogaci i możni tego świata spotykają się ponownie, by dyskutować o przyszłości swojego biznesu…. Bogaci spotykają się w Davos, promując codzienny wyzysk ludzi, zwierząt i przyrody, a my organizujemy sprzeciw.” – napisali sprawcy w krótkim komunikacie.

en.contrainfo.espiv.net

Dyskusja

  • Anonim 5 lat temu

    O kurna, nie wiedziałem, że mercedes B klasy to jest drogie i luksusowe auto. Ale dla was to jest oczywiste, że temu, któremu się udało, trzeba zabrać/przeszkodzić.

    • Anonim #2 5 lat temu

      Wystarczy, że właścicielem samochodów jest agencja nieruchomości. A tym droższy samochód = tym większe szkody.