Nowy Jork: Egzekucja dwóch policjantów w odwecie za śmierć Erica Garnera

Ismaaiyl-Brinsley-3Nowojorscy oficerowie policji są w szoku. Dwóch z nich zostało zaskoczonych i zamordowanych w czasie gdy siedzieli w swoim wozie patrolowym w brooklyńskiej dzielnicy Bedford-Stuyvesant. Napastnikiem okazał się 28-letni Ismail Brinsley (na zdjęciu), który przeprowadził swoistą „egzekucję” strzelając obu policjantom w głowę.

Brinsley był już poszukiwany w związku z inną strzelaniną (postrzelił swoją dziewczynę) do jakiej doszło wczesnym sobotnim rankiem w Baltimore. Na kilka godzin przed atakiem na policję zamieścił kilka wpisów na swoim Instagramie i Facebooku, deklarując jakie ma zamiary. Wynika z nich, że jego atak był odpowiedzią na ostatnie zabójstwa Erica Garnera i Michaela Browna, którzy zginęli z rąk policji. Oba wydarzenia wywołały falę demonstracji i protestów w całym kraju, uwalniając wściekłość nagromadzoną wobec policji.

Eric Garner był otyłym i chorującym na astmę mężczyzną, który nielegalnie handlował na ulicy papierosami za co został zatrzymany. Podczas przyduszania do ziemi przez policję wołał: „Nie mogę oddychać. Nie mogę oddychać…” Policjanci nie rozkuli go nawet gdy bezwładnie konał na ich oczach.(Patrz film poniżej)

W zamieszczonych postach, pełnych hasztagów, Ismail napisał: „Załatwię Dziś 2 Świnie. Zabrali 1 z Nas… Załatwmy Teraz 2 z Nich (…) To Może Być Mój Ostatni Post…”. Jak zeznał jeden ze świadków, Brinsley zbliżył się do policyjnego cruisera, zachodząc wóz od tyłu, po czym przyjmując pozycję strzelecką otworzył ogień, strzelając kilkakrotnie przez przednią szybę. Po całym zdarzeniu Brinsley zbiegł do metra, gdzie na peronie miał odebrać sobie życie strzałem w głowę – tak przynajmniej głosi oficjalna wersja.

Konto fb powiązane z Brinsleyem zawierało także post: „Zawsze Chciałem Zasłynąć Tym, Że Zrobię Coś Właściwego…Ale Prześladuje Mnie Moja Przeszłość, A Moja Teraźniejszość Mnie Dręczy”.

two-nypd-officers-killed-in-brooklyn-ambush-shooting-body-image-1419126047

 

 

 

 

 

 

 

 

Film z zabójstwa Erica Garnera:

 

Post Brinleya:

two-nypd-officers-killed-in-brooklyn-ambush-shooting-body-image-1419126030

 

Dyskusja