Indonezja: Konspiracja Zemsty/FAI podpaliła uniwersytet w solidarności z eksmitowanym skłotem

fai - indonezjaKomunikat:Przesyłamy za pomocą ognia bezpośrednią solidarność z bojownikami i aresztowanymi towarzyszami, którzy stawili opór państwowej eksmisji, przeprowadzonej w Pandanga Raya, dzielnicy miasta Makassar w Południowej Sulawesi. Czujemy z wami głęboką więź mimo, że nigdy się nie spotkaliśmy. Jednak wasze historie, wasz duch i wasza odwaga przykuły nasza uwagę i poruszyły nami w czasie gdy kryjemy się w mroku oczekując na dogodny moment by oddać cios naszym wrogom.

Zastanawialiśmy się tylko chwilę, dyskutując i pytając samych siebie co należy zrobić. Pragniemy przenieść miejską wojnę na kolejny poziom, przygotowując się do większej agresywności naszych działań. Uznaliśmy, że nie możemy stać bezczynnie, widząc jak Państwo stosuje przemoc przeciwko naszym towarzyszkom broni. Gdy mówimy o solidarności nie pozwalamy sobie na rzucanie słów na wiatr w czasie gdy wy stawiacie czoła wojnie w obronie waszego życia i domów. NIE! Nie jesteśmy anarchistami obywatelskimi. Jesteśmy tymi naprawdę wściekłymi.

I tak wczesną niedzielą (14 września 2014) przeprowadziliśmy atak na własność państwową. Wybraliśmy na cel Wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Sam Ratulangi. Było to dość łatwe zadanie. A jeśli niektórzy zapytają dlaczego zaatakowaliśmy uniwersytet nie uzyskają odpowiedzi. Wyjaśnialiśmy to już rok wcześniej gdy zaatakowaliśmy szkołe podstawową w tym mieście. Koniec wyjaśniania widzom i wrogom.

Łapy precz od Pandang Raya
Miejska Wojna Partyzancka

Międzynarodowa Konspiracja Zemsty
FAI – Indonezja

 

Przypis GwO: Chodzi o eksmisję skłotu w Pandang Raya. Poniżej film z zamieszek jakie wybuchły pomiędzy obrońcami skłotu a oddziałami policji:

 

A tak wyglądały ubiegłoroczne zamieszki w tym samym miejscu:

Dyskusja