Indonezyjska ICR-FAI podpaliła szkołę

11 listopada 2012, pod osłoną nocy, gnani pragnieniem okazania solidarności uwięzionym anarchistom na całym świecie, podpaliliśmy państwową szkołę podstawową w Paniki, Manado. Pozdrawiamy tą akcją wszystkich naszych braci i siostry z Nieformalnej Federacji Anarchistycznej – Międzynarodowego Frontu Rewolucyjnego (FAI-IRF).

Zapewne, wielu towarzyszy zapyta dlaczego podłożyliśmy ogień pod szkołe? Odpowiedź jest prosta.

Przede wszystkim szkoła jest więzieniem. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla którego mielibyśmy wykluczać ją z listy celów rewolucyjnego działania. W szkole, nie dowiemy się o wolności, odwadze, niepowtarzalności i rewolucyjnej solidarności. Jedyne czego możemy się tam dowiedzieć dotyczy społeczeństwa, które narzuca się nam i przygniata naszą godność jako istot ludzkich.

Dedykujemy tę akcję naszym braciom Eatowi i Billy’emu, którzy wciąż przebywają w więzieniu (Billy wyszedł na wolność już po tym ataku – przyp.tłum.)

Za jej pośrednictwem przesyłamy także rewolucyjne pozdrowienia Nicola Gai i Alfredowi Cospito, członkom Konspiracyjnych Komórek Ognia, Teofilosowi Mavropoulosowi, Gabrielowi Pombo da Silvie, Marco Camenischowi, członkom Walki Rewolucyjnej oraz uwięzionym w Chile i Boliwi. Luciano Tortudze oraz Mario Tripie Lopezowi, oby wam ślemy rewolucyjne uściski.

Nasza akcja to wkład w Tydzień Akcji Bezpośredniej o który zaapelowaliśmy, by przypomnieć w ten sposób o naszych braciach aresztowanych przez państwo, by przypomnieć o walce z państwem, kapitałem i społeczeństwem.

Nigdy się nie cofając
Nigdy bez broni
Nigdy ze zgiętym karkiem

O Anarchię
Na rzecz czarnej międzynarodówki

 

Międzynarodowa Konspiracja Zemsty (ICR)
Nieformalna Federacja Anarchistyczna – Międzynarodowy Front Rewolucyjny (FAI-IRF)

 

Notatka o ataku:

Pożar zaczął się około 21. Spaliła się cała szkoła. 322 dzieci ma teraz dużo czasu wolnego od państwowej edukacji. Nikt nie ucierpiał w wyniku ataku. Mając na uwadzę również poprzednią akcję ICR w Manado 5 listopada, policja zorganizowała specjalne spotkanie by przedyskutować tę sytuację. Na spotkanie nie wpuszczono mediów. Policja zamierza prowadzić politykę milczenia, starając się w ten sposób zataić informacje o atakach. Dlatego też, podobnie jak poprzedni ładunek wybuchowy w Manado został określony jako „pusta walizka” wzięta omyłkowo za bombę, tak też podpalenie szkoły nazwano efektem „zwarcia elektrycznego”.

http://325.nostate.net

Dyskusja