FBI bierze na celownik ateńskie Indymedia

Hands of Athens IndymediaKolektyw Mayfirst, hostujący część infrastruktury ateńskich Indymediów, poinformował niedawno o nakazie, jaki otrzymał z Departamentu Sprawiedliwości USA w ramach dochodzenia prowadzonego przez FBI.

Precyzując, FBI zażądała ujawnienia danych osobowych abonentów korzystających z adresów IP należących do Athens IMC (a więc członków kolektywu). Wniosek został oczywiście odrzucony przez Mayfirst, mimo ryzyka jakie stanowisko to niesie dla jego członków i infrastruktury.

„Wniosek zdradza duże zaangażowanie w sprawę władz greckich” – czytamy w oświadczeniu prasowym kolektywu ateńskich Indymediów.

„Oni są w pełni świadomi, iż każdy nakaz przeszukania lub zajęcia naszego sprzętu nie zagrozi naszym użytkownikom, ani nie doprowadzi do likwidacji strony. Nikomu nie udało się tego dokonać od ponad 14 lat. Ten nowy atak ilustruje strategię obraną przez państwo, chcące kontrolować i kryminalizować wolność słowa, rozpowszechniania informacji, a także sam opór społeczny”.

„Kolektyw ateńskich Indymediów podjął wszelkie niezbędne działania dla nieprzerwanego funkcjonowania serwisu, bezpieczeństwa i prywatności użytkowników, jak również realizacji swoich strategicznych wyborów” – czytamy dalej.

Dyskusja