6 lat dla Thodorosa Dellisa za obrabowanie banku

6 lat (w zawieszeniu) dla Thodorosa Dellisa za obrabowanie banku

(09.06.2011)

Dzisiaj w mieście Rodos odbył się proces towarzysza Th.Dellis, który został aresztowany 16.08.2010 po napadzie na bank ATE. Podczas sześciomiesięcznego śledztwa, które miało zdecydować o jego aresztowaniu, skierował on do sądu list, w którym przyznał się i wziął na siebie całkowitą odpowiedzialność za ten napad. Podczas procesu świadkowie i pracownicy banku zeznali, że nie odczuli żadnego niebezpieczeństwa. Wszystko działo się tak szybko (zaledwie trzydzieści sekund), że nawet nie zorientowali się jak to się stało. Z kolei bank, jako że „odzyskał pieniądze”, ma do całej sprawy stosunek obojętny. Oskarżony w swojej mowie sądowej przeprosił pracowników banku za wszelkie nieprzyjemności i szkody, które spowodował. Wyznał też, że powody, dla których obrabował bank miały poważne podłoże ekonomiczne.

Prokurator, zachowujący wobec oskarżonego agresywną postawę i mówiący o jego działaniu z premedytacją, domagał się uznania pełnej winy bez respektowania jakichkolwiek okoliczności łagodzących sugerowanych przez obronę. Po krótkiej przerwie, sędziowie ogłosili wyrok, w którym łączny wymiar kary miał wynosić 6 lat w zawieszeniu z możliwością odwołania i złagodzenia kary. Oznacza to, że nasz towarzysz dołączy do nas w ciągu kilku dni. Po spisaniu i uzupełnieniu wszelkich dokumentów związanych z rozprawą zostanie zwolniony z więzienia Alikarnassos.


Na procesie byli obecni towarzysze z Aten i Rodos, który mieli okazję i przyjemność oglądać zdenerwowane i niezadowolone miny tajniaków i innych gliniarzy podczas ogłaszania wyroku.

Źródło: raf.la.org.pl

Dyskusja