Australia: Komórka Ognistych Wilków/IRF spaliła zabytkowe pawilony kolonialne

gardensal2-20140517084933371428-620x349

Komunikat FAI: Oświadczamy, że to my spaliliśmy trzy kolonialne pawilony w tak zwanym Królewskim Ogrodzie Botanicznym w Północnym Yarra, Melbourne we wczesnych godzinach 16 maja. Zamieniliśmy te odrażające symbole kolonialnego ucisku w pochodnię, w imię rdzennego i antykolonialnego oporu, który toczy się w Australii oraz w innych częściach świata & po to aby napluć w twarz ludziom, którzy starają się ujarzmić dzikość, zamykając ją w sterylnym botanicznym więzieniu.

Wszystkim uwięziony bojownikom oporu przesyłamy pozdrowienia pełne dymu i ognia!

Komórka Ognistych Wilków / Międzynarodowy Front Rewolucyjny

 

*   *   *

Pożar usiłowało ugasić 20 strażaków, jednak położenie pawilonów wgłębi rozległego ogrodu utrudniało dostanie się tam wozów strażackich oraz dociągnięcie odpowiedniej ilości wody. „Ogrody powstały około stu lat temu. Te pawilony były najstarszymi budynkami tego typu w okolicy” – powiedział rzecznik placówki Trevor Woodward – „Ludzie, którzy to zrobili byli zdeterminowani. Nie zrobili tego raz, tylko trzy razy.”

Od XVIII wieku Australia i jej naturalne bogactwa, stała się przedmiotem zainteresowania europejskich mocarstw kolonialnych, które stopniowo narzuciły jej swoją władzę, spychając rdzenną aborygeńska ludność do roli niewolników. W procesie tym przodowali brytyjczycy.

http://325.nostate.net/

http://www.theage.com.au/

Dyskusja