Anglia: Skłotersi zastawiają pułapkę na gliniarzy

squatholeNieco ponad tydzień temu, skłotersi, którzy zajęli budynek kościoła w Brighton otrzymali tymczasowy nakaz zajęcia lokalu (tzw. IPO). Postanowili jednak pozostać na miejscu, barykadując drzwi i okna, a następnie przenosząc się na dach. Większa grupa zebrała się natomiast przed budynkiem, by wziąć udział w pikiecie.

Do pilnowania okolicy skierowano liczne patrole. Jeden zarozumiały sierżant paradował wokół kościoła grożąc, że policja wróci o 5 rano, by dokonać ewikcji. To skutecznie wkurzyło skłotersów, dlatego następny przejeżdżający radiowóz został obrzucony gradem bomb z farbą oraz różnych innych przedmiotów. Niedługo potem, gliniarze otoczyli budynek szykując się do szturmu.

W tej sytuacji, skłotersi postanowili się wymknąć, co uruchomiło pościg z wykorzystaniem policyjnego helikoptera. Trzy osoby zostały aresztowane, ale reszcie udało się zbiec.

Po wejściu do kościoła, dwóch gliniarzy wpadło do tego, co policja opisała jako „pułapkę na człowieka” – wieko prowadzące do piwnicy zostało otwarte i przykryte dywanem (na zdjęciu). Jednego z nich przewieziono do szpitala z kilkoma pękniętymi żebrami oraz innymi obrażeniami ciała.

Squat.net

Dyskusja

  • j 7 lat temu

    ” otrzymali tymczasowy nakaz zajęcia lokalu” woow a co to takiego? a „akcji” az nie chce sie kometowac.

  • dezerter 7 lat temu

    @przecinki w niewłaściwych miejscach. na prawdę, ogarnęlibyście to.

  • thetruth 7 lat temu

    Niezla akcja,anarchisci wykazali sie sprytem i dali psiarni pstryczka w nos albo nawet kopa w jaja robiac ta pulapke.Oby wiecej takich pomyslowych akcji.