Argentyna: Solidarnościowy alarm bombowy uziemia lot nr. 4648

532a53d6689c4_576_!Komunikat sprawców: 19 marca 2014, wywołaliśmy alarm bombowy dla lotu nr. 4648 do Santiago, Chile obsługiwanego przez linie lotnicze LAN. Działanie to odbyło się w kontekście kampanii informacyjnej oraz trwających dni solidarności z towarzyszami Marcelo Villarroelem, Freddym Fuentevilla i Juanem Aliste Vegą, uwięzionymi w Chile po tym jak zostali wydaleni z Argentyny – wszyscy trzej są oskarżeni o napad na bank i zabójstwo policjanta.

Poprzez ten nieskomplikowany czyn, udało się nam sparaliżować porty lotnicze Ezeiza i Mendoza (powodując proporcjonalne straty ekonomiczne), a także zmusić samolot do lądowania awaryjnego.

Ślemy wyrazy solidarności również Carlosowi Quiduleo, Hansowi Niemeyerowi, Sol Vergarze, Hermesowi Gonzálezowi, Alfonso Alvial oraz wszystkim pojmanym towarzyszom po drugiej stronie Kordyliery. Psychologiczne nękanie wroga jest historyczne znanym narzędziem w rekach rewolucjonistów, a my nie zamierzamy przestać go używać. Nie ma usprawiedliwienia dla pasywności i braku solidarności, którą można okazywać w dowolny sposób.

Pamięć o towarzyszu Sebastianie Oversluiju będzie w nas wiecznie żywa

Tam, gdzie panuje nędza, tam zawsze rodzi się bunt!
Działalność wywrotowa możne pozostawać uśpiona, lecz nigdy nie zaniknie!

contrainfo.espiv.net

Dyskusja