Grecja: „Rewolucyjna Akcja Antyfaszystowska” atakuje biuro faszyzującego prawnika

kranidiotis_blastNieznana do tej pory organizacja partyzancka o nazwie „Rewolucyjna Akcja Antyfaszystowska” przyjęła odpowiedzialność za atak na biuro prawnika Failos’a Kranidiotis’a, do którego doszło w niedzielę 2 marca 2014.

W przesłanej do mediów proklamacji, sprawcy odnoszą się do kryzysu ekonomicznego oraz działalności grup neonazistowskich, takich jak Złoty Świt. Za swój cel obrali biuro Kranidiotisa, który jest również bliskim współpracownikiem premiera Antonisa Samarasa, w związku z jego faszystowskimi poglądami. „Failos Kranidioti to główne ogniwo komunikacji między Nową Demokracją, a Złotym Świtem” – czytamy w dokumencie. Dalej grupa określa obie partie mianem „braterskich”, a Kranidiotisa oskarża o utożsamianie walczącego greckiego społeczeństwa z faszystowskimi członkami Złotego Świtu.

Zgodnie z treścią komunikatu, gdy napastnicy zorientowali się, że Kranidiotis przebywa w biurze, umieścili ładunek zapalający przed drzwiami wejściowymi, podczas gdy pierwotny plan zakładał umieszczenie ładunku wewnątrz lokalu. „Tak więc, zgodnie z naszym celem, wywołaliśmy jedynie znaczne szkody materialne” – dodają.

Dyskusja

  • thetruth 8 lat temu

    Zawsze robi mi sie razniej na duszy gdy czytam ze jakis faszolek ma powod zeby byc niezadowolonym.