Włochy: Policja najechała domy anarchistów w Emilia Romagna, Ligurii, Kampanii i Toskanii

fuck-the-police-occupy-oakland-march-300x22425 lutego o świcie, włoska policja najechała domy 10 towarzyszy. Wszyscy zostali objęci śledztwem, które prowadzi prokurator Federico Manotti. Towarzysze są oskarżeni o działalność wywrotową oraz udział w wielu atakach, m. innymi na koszary karabinierów RIS z Parmy w dniu 24 października 2005 roku, koszary w Genui (również w 2005 roku), wysłanie bomby do byłego burmistrza Bolonii oraz podpalenie samochodu Czerwonego Krzyża.

Prokurator generalny wystąpił o areszt dla zatrzymanych towarzyszy, jednakże sędzia prowadzący wstępne dochodzenie nie zgodził się na powyższy środek zapobiegawczy. Mimo tej decyzji, prokurator Frederico Manotti nie tracił czasu, podając imiona i nazwiska zatrzymanych do wiadomości publicznej za pośrednictwem krajowej prasy. Tym samym otworzył sobie drogę do ewentualnego zakwestionowania decyzji sędziego.

Naloty miały miejsce w regionach Ligurii, Emilia Romagna, Kampanii i Toskanii… Oczywiście przy nieocenionym wsparciu oddziałów ROS (siły specjalne). W trakcie operacji jedna osoba została aresztowana z powodów nie mających związku z dochodzeniem.

interarma.info

Dyskusja