Włochy: Bomba pod sądem, przeciwko izolatkom dla anarchistów

trentoKomunikat anarchistów:

„Towarzysze przetrzymywani w jednostce AS2 na terenie więzienia w Ferrarze zostali wtrąceni do izolatek, zabroniono im także wysyłania listów na okres kilku miesięcy. Nico,Chiara, Mattia i Claudio również zostali poddani ciężkim restrykcjom. Władze zabroniły im wizyt podczas których odwiedzali ich bliscy. Władza chce ich unicestwić i zamknąć im usta.

Podłożyliśmy ładunek w Trento przeciwko sędziom odpowiedzialnym za nadzór (surveillance judges), aby udzielić w ten sposób głosu wszystkim, którzy są za kratami i nadal walczą, pełni godności. Przesyłamy także z pewnym wyprzedzeniem pozdrowienia dla więźniów, którzy zaczną walczyć w Kwietniu, mamy nadzieję, że wasza walka wybuchnie. Sędziowie i pierdziele mówią o przemocy, lecz w porównaniu z przemocą systemu sądowniczego i jego instytucji, nasza jest drobiazgiem i z pewnością nie może równać się z wielkim bólem i zabijaniem, jakie wymierzają oni więźniom, jak miało to miejsce kilka miesięcy temu w Trento. Nie jesteśmy takimi hipokrytami jak wy, deklarujemy więc naszą odpowiedzialność za przemoc przeciwko ludziom, którzy odpowiadają za te cierpienia.

Solidarność ze Spirosem Stratoulisem, Tamarą Vergara, Sabii, Andreą, Gabrielą, Moniką Caballero, Francisco Solarem i wszystkimi, którzy przeciwstawiają się i nie dają złamać restrykcjom narzucanym przez sądownictwo.”

Luty 2014

Dyskusja