Grecja: Anarchiści pobili klawisza i rozpoczęli strajk głodowy w Koridallos

libertaKomunikat:

„Wczoraj, to jest 12 grudnia 2013, gdy byliśmy zamknięci w naszych celach, dozorca ludzi Giannis Milonas zaczął odzywać się do nas w obraźliwy sposób. Gdy zapytaliśmy go dziś o powód takiego zachowania nadal kontynuował kłótnie – w rezultacie dostał od nas małą porcję przemocy, którą rozdziela codziennie innym, korzystając ze swojego klucza, dającego mu władzę.

Administracja więzienia, testuje nasze granice i naszą wytrwałość, zdecydowała się bowiem rozbić naszą społeczność. W tym momencie, pięciu z nas zostało odizolowanych w dyscyplinarnej sekcji Trzeciego Skrzydła, podczas gdy Giannis Naxakis i Babis Tsilianidis zostali przeniesieni do Czwartego Skrzydła zaś towarzysz Grigoris Sarafoudis do Piątego (bez umieszczania w dyscyplinarce).

Jesteśmy zdeterminowani, by za wszelką cenę bronić naszej społeczności, gdyż stanowi ona dla nas najważniejszą ostoję naszej witalności w tym zgniłym, więziennym świecie. Nie uczynimy swojej godności przedmiotem targów z jakimś tchórzliwym sługusem prawnego porządku.

Dlatego, począwszy od dzisiaj (13 grudnia 2013), rozpoczynamy strajk głodowy podczas którego nie będziemy przyjmować także płynów i żądamy umieszczenia nas wszystkich na powrót razem z naszymi towarzyszami w Pierwszym Skrzydle.

Za to co teraz może się wydarzyć odpowiadają strażnicy Vasilis Lamprakis, Giannis Kontopoulos i Nikos Petropoulos; dyrektor więzienia, Maria Stefi, adwokat/rzecznik Troupi i szef więziennych służb socjalnych Vaso Frakathoula, który należy do rady więzienia.

ANI KROKU WSTECZ

PS. Myślami jesteśmy przy pojmanych bojownikach, którzy również prowadzą teraz strajk głodowy, a są to:   Spiros Stratoulis, Rami Syrianos, Erion Mustafa i Michalis Ramantanoglou*.

ODWAGI WĘDROWCY, AŻ DO ZWYCIĘSTWA”

Charisis Foivos

Ntalios Argyris

Michailidis Giannis

Politis Dimitris

Karagiannidis Giorgos

 

* – O ich sprawie przeczytasz TU

Dyskusja