Szwecja: aresztowania członków Frontu Rewolucyjnego i solidarnościowy atak na komisariat.

RevFront

Wczesnym rankiem 19 listopada 2013 szwedzka policja dokonała nalotów na kilka/kilkanaście domów zamieszkiwanych przez antyfaszystów na terenie środkowej Szwecji. Zatrzymano około 10 osób podejrzewanych o działalność w socjalistycznej organizacji Front Rewolucyjny.

Część zarzutów dotyczy ataków na szwedzkich faszystów i nazistów, przeprowadzonych przez tę właśnie grupę. Chodzi między innymi o atak na imprezę organizowaną przez nazistów w 2012 r. podczas którego część z nich została pobita, a ich samochody zniszczone. Inne podejrzenia dotyczą starcia z grupą nazistów, krążącą w pobliżu nazi-marszu „Partii Szwedów” (Svenskarnas Parti) w Sztokholmie we wrześniu tego roku.

Na swoim koncie FB działacze Frontu Rewolucyjnego lakonicznie komentują aresztowania:

„Robiliśmy to, co robimy od 10 lat. O wtorkowych wjazdach policji chcemy powiedzieć : zdarzyło się to wcześniej i zdarzy się znowu. Nigdy nie przestaniemy działać. Antyfaszyzm to samoobrona!”

Filmu z ich bojowych akcji  obejrzysz TU , TU i TU

W odpowiedzi na aresztowania socjalistów, szwedzcy anarchiści odpowiedzieli atakiem na komisariat. Poniżej publikujemy ich komunikat:

„Wczesnym rankiem 19 listopada, gliniarze z sił specjalnych SAPO (szwedzki odpowiednik MI5, FBI) przeprowadzili naloty w ramach tzw. Operacji Eskil. Ich celem była grupa antyfaszystów mieszkających w różnych częściach środkowej Szwecji. Część osób została aresztowana, oskarżona o atakowanie nazistów, a gliny twierdzą, że w kilku domach znalazły mnóstwo broni oraz materiały do produkcji ładunków zapalających.

Chociaż nie podzielamy socjalistycznych poglądów tych antyfaszystów, mamy wspólnego wroga, a wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem. Dlatego w odpowiedzi na gliniarski atak wymierzony w naszych współ-bojowników, postanowiliśmy zaatakować gliny.

Popołudniu, 19-go, wybiliśmy szyby we frontowych oknach komisariatu w Växjö na południu Szwecji.

Skromna akcja, najskromniejsza jakiej możecie się spodziewać, gdy zaatakują naszych towarzyszy.”

Pewni anarchiści, pełni nienawiści do gliniarzy.

http://325.nostate.net/

Dyskusja