Argentyna: Komunikat FAI po zamachu na budynek strażników więziennych

zandarmeria

Komunikat „Nieformalnej Federacji Anarchistycznej – Przyjaciele Ziemi” po zamachu bombowym na bydynek Żandarmerii i podpaleniu dwóch aut.

Staramy się być jak najlepsi w tym co robimy i podtrzymywać godność na jaką zasługują wszyscy buntujący się przeciwko władzy. Dlatego po raz kolejny przechodzimy do ofensywy w wojnie zadeklarowanej przez miłośników wolności oraz jej wrogów.

Pamiętamy o więźniach, którzy wciąż są mordowani i torturowani na obszarze zdominowanym przez argentyńskie państwo. Nędza na ulicach zatacza coraz szersze kręgi, a alienacja pracy i konsumpcji spowija mrokiem sumienia jednostek krążących w te i z powrotem, zakleszczonych w sprzecznościach systemu. Tego samego, którego umocnienie obwieścił nam rząd, starający się poprzez spekulacje i współpracę z naukami ekonomicznymi, za wszelką cenę ukryć tyrańskie warunki jego istnienia.

Siadać, ofiary, ponieważ nic jeszcze tak naprawdę nie wycierpieliście w porównaniu z upokorzeniem doświadczanym przez każdego z nas. Żyjemy pod ciągłą groźbą śmierci i całkowitej izolacji (więziennej – przyp.tłum.), a groźby te stanowią fundament na którym kwitną teorie, należące do ludzi dysponujących władzą. To oni korzystać będą dzięki autorytarnym metodom i praktykom cywilizowanego społeczeństwa.

Proponujemy bezpośredni atak na odpowiedzialnych za nędzę rzeczywistości. Strażnicy więzienni są na celownik wszystkich insurekcyjnych companeros – czy konieczne jest ciągłe przypominanie o ich udziale w podtrzymywaniu tego świata? Działania mówią znacznie więcej niż słowa, czasem należy przypominać też o rzeczach, które media nieustannie starają się ukryć.

Samochody które spłonęły na ulicy Amenabar były zaparkowane tuż obok posiadłości Sergio Berniego (sekretarz Ministerstwa Bezpieczeństwa), będącej pod 24-godzinnym nadzorem Policji Federalnej.

19 września 2013 roku o 01:40, podłożyliśmy niewielką bombę pod Budynkiem Strażników Więziennych (Argentine Borders Building) na ulicy Bartolome Mitre. Niestety spowodowała tylko szkody materialne. Wolelibyśmy usłyszeć, że przynajmniej zraniła jakiegoś sługę prawa i porządku.

Pozdrawiamy towarzyszy z Konspiracji Zemsty i wszystkich tych, którzy nie zadają tysięcy pytań, lecz dołączają do międzynarodowej ofensywy przeciw władzy.

Niech Żyje Anarchia!

Przyjaciele Ziemi
Nieformalna Federacja Anarchistyczna

Widok szkód od 1:30

waronsociety.noblogs.org

Dyskusja