Belgia: Przegląd najnowszych akcji bezpośrednich

HorsService40Atak na place budowy władzy: Państwo oraz kapitał nieustannie dostosowują otoczenie, tak by jeszcze skuteczniej kontrolować i wyzyskiwać. Od nowych szlaków transportowych, przez biurowce, po więzienia i nowe tereny przemysłowe – rak zainfekował już cały organizm. W Charleroi, kilku chirurgów za pomocą swoich płonących skalpeli wycięło dwa guzy – dwie tablice rozdzielcze na terenie budowy strawił ogień.

Komunikacja przerwana: Około północy, niezidentyfikowani podpalacze zniszczyli wielką instalację telekomunikacyjną w Koningslo (na północ od Brukseli). Wygląda na to, że ogień podłożono pod kable instalacji, a płomienie wzbiły się na 50 metrów wzwyż. Strażacy gasili obiekt przez kilka godzin. W skutek ataku  operatorzy komórkowi Base i Mobistar stracili łączność na całym obszarze Neder-Over-Heembeek, Vilvorde i Haren. Na instalacji znajdowały się również anteny sieci 3G. Odnotowano spore uszkodzenia, mówi się o zakłóceniach mogących potrwać jeszcze przez kilka miesięcy, oraz o odcięciu jednej z żył zasilającej system telekomunikacyjny.

Płonąca zemsta: Przed budynkiem komisariatu w Mortsel spalono radiowóz. Obecni na miejscu funkcjonariusze bezradnie patrzyli, jak ich narzędzie pracy staje w płomieniach. Dwa lata temu, w celi tego posterunku pobito na śmierć młodego chłopaka. Wcześniejszy atak na ten komisariat miał miejsce tuż po opublikowaniu przez rodzinę materiału wideo z zabójstwa. Oczywiście władza go wyciszyła.

Wycinać przemysł, nie drzewa: Na obszarze Dinant spłonęły ciężarówka i van, należące do firmy zajmującej się eksploatacją lasów. Niedawno, ich los podzielił pojazd używany do wycinki lasów przez inną firmę. Odkąd zezwolono na przekształcenie jeszcze większych połaci lasu w fabryki drewna, przeciwnicy skierowali swój atak przeciwko osobom/firmom bezpośrednio odpowiedzialnym za tą ekologiczną katastrofę.

Dopóki nie znikną pieniądze…: Ci, którzy walczą ze światem opartym na władzy i finansach, uderzają bezpośrednio w jego betonową podstawę. W Louvain, nieznane osoby włamały się do banku i zdemolowały jego wnętrze.

contrainfo.espiv.net

Dyskusja