Ateny: Anarchiści zaatakowali policyjny patrol dla upamiętnienia śmierci Pavlosa

plonie„Osiem godzin stoicie w pobliżu policyjnej furgonetki na rogu Charilaou Trikoupi i ulicy Didotou w Exarchii, zastanawiając się kiedy zostaniecie zaatakowani „butelkami” i gradem kamieni. Adresaci nienawiści i gniewu, które przenikają nas do szpiku kości. Z powodu tego kim jesteście. Ze względu na to kim my jesteśmy. Przez tych którym służycie. W imię tego o co walczymy.

Osiem godzin ciągiem, aż wreszcie nadchodzi pora zmiany, godz. 22, 19 września, 2013. Pojawiają się nowe świnie, żeby was zastąpić. Po krótkiej pogawędce, wsiadacie wszyscy razem do swojego chlewu na kółkach.

Musicie jednak stawić czoła nam, w momencie gdy najmniej się tego spodziewacie, gdy rozwaliliście tyłki na siedzeniach policyjnego busa, wyczerpani syfem, który nazywacie pracą.

Dwa bloki dalej, na skrzyżowaniu Charilaou Trikoupi i ulicy Dervenion, na waszego busa oczekują nasi towarzysze. Zajmują pozycje, czekają jeszcze chwilę, aż wreszcie wypychają na ulicę śmietniki blokując przejazd. 10-litrowe kanistry wypełnione benzyną wtaczają się pod pojazd. Gliniarze reagują w samą porę i porzucają busa zanim pierwszy koktajl mołotowa podpala łatwopalny materiał. W oczach mają strach.

Następnym razem, w jakimś innym miejscu, znów będziemy na was czekać.

Pavlos żyje pośród nas.”

http://325.nostate.net

Dyskusja