Oświadczenie imigrantów biorących udział w strajku głodowym

Oficjalne oświadczenie uczestników „głodowego strajku 300 imigrantów”

Nasza walka jest póki co zakończona. Zakończona sukcesem! Z kompletem dokumentów w dłoniach i głowami uniesionymi wysoko, wracamy do naszych domów, do naszych rodzin i obronionych stanowisk pracy, po 44-dniowym strajku głodowym.

Jednak główna walka wciąż trwa. Zapowiedziany, 8-letni limit pobytu oraz zwiększenie kwoty „work credit” (dodatkowe wsparcie finansowe dla osób podejmujących zatrudnienie po okresie pobierania świadczeń socjalnych, uzupełniające pensję do 52 tygodni- przyp. Jaromir) jako wstępnych warunków wydawania i przedłużania ważności dokumentu pobytowego musi wejść w życie natychmiast!

Nasza walka jest jedynym wyjściem. Walka z wyzyskiem, codzienną eksploatacją i rasistowskimi uprzedzeniami, walka o status „legalności” wszystkich imigrantów bez warunków wstępnych, o równouprawnienie między pracownikami lokalnymi i przyjezdnymi, walka o prawo do życia z godnością, to nasze kolejne cele. Razem z członkami ruchów imigranckiego i anty- rasistowskiego podążamy ciężką drogą, drogą nieustannej walki.

Ta walka łączy nas. Z dokumentami w dłoniach i głowami uniesionymi wysoko, pozdrawiamy wszystkich, którzy nas wspierają. Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim solidaryzującym się z nami ludziom w Grecji i wszystkich innych państwach świata, lekarzom i ich współpracownikom, którzy otoczyli nas opieką i stanęli po naszej stronie w dni strajkowej walki, podczas wszystkich tych dni, gdy nasze istnienia żądały rekompensaty i wolności.

Do zobaczenia w walce!

Głodujący imigranci podczas strajku 300.

Źródło: cia.bzzz.net / Jaromir

Dyskusja