Grecja: ‚Ludowi Bojownicy’ przyjmują odpowiedzialność za atak na siedzibę Nowej Demokracji

nd attackNieznane do tej pory ugrupowanie przyjęło w środę odpowiedzialność za ostrzelanie ateńskiej siedziby partii Nowa Demokracja w styczniu tego roku.

Na łamach 19-stronicowego komunikatu (zamieszczonego na ateńskich Indymediach) grupa twierdzi, że do ataku usiłowała wykorzystać rakietę przeciwpancerną, której nie udało się odpalić. Dlatego w kierunku okien biura szefa ND i premiera Antonisa Samarasa otworzono ogień z Kałasznikowa.

Proklamacja ukazała się ze zwłoką, by „dać czas grupie na poprawę stosunków z innymi organizacjami”. Można odnaleźć w niej wiele analogii do komunikatów wydawanych przez Walkę Rewolucyjną. Autorzy odnoszą się do trwających protestów przeciwko kopalni złota w Skouries (Półwysep Chalcydycki), jak również do zamknięcia publicznego nadawcy ERT.

Dyskusja

  • tentego 8 lat temu

    Witam ,ja z pytaniem do redakcji portalu ,chciałbym wyjechać do Grecji ,nie orientujecie się czy na tą chwilę   przebywają tam jakieś większe grupki polaków , moze jakies typowo polskie skłoty ? cokolwiek . Dzieki za odp

  • Redakcja 8 lat temu

    Hej. Odezwij się na maila: [email protected]