Belgia: naloty policji na mieszkania anarchistów

kobieta

22 maja 2013 r. o 6 rano gliniarze z jednostki antyterrorystycznej dokonali nalotów na trzy mieszkanie, gdzie wśród innych ludzi, mieszkają anarchiści i antytautorytaryści. Gliny najechały także anarchistyczną bibliotekę Acrata.

Wszyscy obecni w mieszkaniach (11 osób) zostali aresztowani i zabrani do biur Policji Federalnej. Postawiono im następujące zarzuty: przynależność do organizacji terrorystycznej, konspiracja i podpalenie.

Osobą odpowiedzialną za całą operację jest sędzia śledcza Isabelle Panou, znana ze względu na swoją długoletnią karierę w służbach rządowych. Operacja nazywa się „Ashes” czyli „prochy”.

Policja skonfiskowała wiele dokumentów, rzeczy osobiste, komputery i towarzyszące im akcesoria, GSM (telefony komórkowe), materiały agitacyjne, etc.

Podczas przesłuchania – w trakcie którego wszyscy zatrzymani odmówili współpracy – okazało się, że zainteresowanie władz sięga walk, rewolt i aktywności z 2008 roku po obecne ataki przeciwko więzieniom, budowie ośrodka zatrzymań w Steenokkerzeel, brukselskiej firmie transportowej (STIB/MIVB), europejskim instytucjom i eurokratom, budowie RER w Brukseli, NATO, machinie deportacyjnej, komornikom, a także atakom na budowę mega-więzienia w Brukseli.

Pytano też o publikacje takie jak Hors-Service („Nieczynne”), oraz różnego rodzaju teksty, plakaty itp. dystrybuowane przez anarchistów i antyautorytarystów.

O 1 popołudniu wszyscy zostali wypuszczeni bez postawienia ich przed sędzią.

 

http://en.contrainfo.espiv.net/

Dyskusja