Grecja: Atak na posterunek policji ku pamięci Lambrosa Foundasa (video)

Wszyscy ludzie śnią, lecz nie zawsze jednakowo. Ci, którzy marzą nocą – w zakurzonych zakamarkach umysłu – budzą się za dnia by odkryć marność tych snów; ci natomiast co za dnia marzą, to ludzie niebezpieczni, ponieważ – oczy mając otwarte – sny swoje mogą ziścić.

T. E. Lawrence

acropoleos_molotovsCzyn ten zainspirowały sny wypełnione nie tylko WŚCIEKŁOŚCIĄ, ale przede wszystkim pełne PAMIĘCI. Rankiem 10 marca zaatakowaliśmy posterunek policji zlokalizowany przy Akropolu, ściągając na miejsce rzesze zdezorientowanych gliniarzy.

Powodów jest wiele, ale utrata Lambrosa przebija je wszystkie.

Minęły trzy lata od feralnej nocy, kiedy Lambros Foundas, ciało i krew ruchu anarchistycznego, a także członek Walki Rewolucyjnej, poległ w walce zbrojnej z policyjnymi świniami na terenie ateńskiej dzielnicy Dafni.

Jego życie i śmierć, dają wyraz prawdzie, która wypełnia nasze czyny i stanowi – żaden bojownik o wolność nie będzie nigdy zapomniany. Nie będziemy ronić łez nad poległymi towarzyszami, zamiast tego musimy z odpowiedzialnością przyjąć naukę, która płynie z ich wiary, poświęcenia i konsekwencji w podążaniu ścieżką bezkompromisowej walki.

Przyjmujemy dziś odpowiedzialność za nasz czyn, aby uczcić pamięć Lambrosa foundasa, metodami korespondującymi z obraną przez niego strategią polityczną, a więc także jego życiem.

Unieśmy ręce i pochwyćmy broń, którą się posługiwał. Kierujemy do niego kolejne, lecz nie ostatnie, „adieu” mówiąc:

Lambros, rewolucjoniści będą dalej pielęgnować kwiat, który rozkwitł tego dnia w Dafni, dopóki nie zwyciężymy…

¡LAMBROS FOUNDAS PRESENTE!
(Lambros Foundas – Obecny!)

Walka toczy się dalej…

Dyskusja