Aktualizacja nt. procesu KKO (08.02.11)

(08.02.11)

We wtorek 8 lutego proces rozpoczął się od wielu obiekcji zgłoszonych przez prawników Konstandiny Karakatsani, które zostały przez sąd odrzucone. Zastrzeżenia dotyczyły, między innymi, wycofania decyzji o prawie do samodzielnej nominacji adwokatów przez Konstandine, od kiedy zrezygnowała ona z dotychczasowych, jak również wycofania oskarżenia, ponieważ – jak twierdzą adwokaci Konstandiny – stało się ono absolutnie niejasne i nie zawiera żadnych dowodów, które usprawiedliwiałyby postawienie jej przed sądem.
Gorącą reakcję wywołały nowe dokumenty przedstawione w sądzie, które nie były uwzględnione w aktach sprawy – zawierały główne wyniki badań laboratoryjnych. Adwokat Konstandiny powiedział sądowi, że dla oskarżonej jest niemożliwe, by być sądzonym bez wiedzy na temat dowodów w sprawie.

Poza Kostandiną, na sali pojawiła się trójka oskarżonych odpowiadająca z wolnej stopy. Pozostali, którzy prowadzą strajk głodowy nie uczestniczyli tego dnia w rozprawie, ponieważ sąd nie uznał ich żądań (zaprzestania rejestrowania osób wchodzących na sale sądową, nagrywania procesu na taśmę). Kolejny dzień procesu w czwartek 10 lutego.


Wkrótce opublikujemy list od Konstandiny.

Kolejne akcje solidarnościowe:

Rami Syrianos, oskarżony o napad zbrojny dokonany 31 stycznia w salonikach wstrzymuje się od przyjmowania więziennej żywności. W rozmowie telefonicznej poinformował, że od rana 9 lutego odmawia przyjmowania posiłków w solidarności z towarzyszami oskarżonymi w sprawie Konspiracyjnych Komórek Ognia prowadzącymi strajk głodowy.

Banner solidarnościowy z oskarżonymi w sprawie KKO towarzyszami zawisł w centrum Larissy (Środkowa grecja).

Czego obawiasz się bardziej ? Nowych środków represji, państwa policyjnego czy Konspiracyjnych Komórek Ognia ? Solidarność z Konspiracyjnymi Komórkami Ognia.

Źródło: actforfreedomnow.blogspot.com

Dyskusja