Międzynarodowa solidarność z KKO

Solidarność ALF/ELF z Konspiracyjnymi

Komórkami Ognia.

(01.2011)


„… Nie solidaryzujemy się z cierpiącymi ludźmi, lecz jesteśmy solidarni z energią i siłą tych, którzy nie tolerują własnego cierpienia…”

cytat z manifestu Konspiracyjnych Komórek Ognia


12 stycznia:

Bojownicy Frente de Liberación de la Tierra (Earth Liberation Front – Front Wyzwolenia Ziemi – przyp. tłum.) chcieli okazać pełne wsparcie więźniom z grupy Konspiracyjne Komórki Ognia, którzy będą sądzeni 17-go tego miesiąca. A zatem, uzbrojeni w benzynę, wzięliśmy (w chwilowe posiadanie – przyp. tłum.) ulice, by wzniecić płomienie insurekcji. Bierzemy odpowiedzialność za podpalenie:

białego vana zaparkowanego przed luksusowym domem

przyczepy załadunkowowej

oraz buldożeru na terenie placu budowy

Wszystkie te cele znajdowały się w mieście Coacalco w Państwie Meksyk.

Opowiadamy się przeciwko cywilizacji i jej całemu systemowi dominacji. Palenie samochodów jest jasnym zakwestionowaniem władz, które troszczą się o interesy, tych, którzy niszczą ekosystemy. Zarówno teraz jak jak i zawsze w przyszłości, samochody będą ważnym celem, odkąd przemysł motoryzacyjny jest jednym z największych zanieczyszczających środowisko, dewastującym ziemię i niszczącym odrobinę dzikiego życia, jakie jeszcze pozostało. Coraz bardziej i bardziej, każdego dnia, miasta wypełniają się tymi maszynami, społeczeństwo (jak zawsze)  ma współudział w procesie planetarnej destrukcji, czyniąc przemysł motoryzacyjny jeszcze zyskowniejszą branżą, dzięki powszechnemu żądaniu, by mieć auto na każdej ulicy; jego nieszczęście pomnaża się, zakamuflowane uśmiechem na ich twarzach i dłoniach na kierownicy. Życie w społeczeństwie jest fałszywe jak wszystko co ma miejsce w obrębie cywilizacji. Najnowszy telefon komórkowy? Ostatni model samochodu? Luksusowy domu z frontem skierowanym na plażę? Najnowsze technologie? Wszystkie są kłamstwami, wszystko to jest iluzją, zasilaną przez fałszywą nadzieję stania się „kimś” w życiu, życia zarządzanego przez tych, którzy zawsze mówią ci, co należy robić, a czego nie.
Z powodu tego wszystkiego, wypowiadamy wojnę społeczeństwu, wojnę panującemu porządkowi, wojnę nowoczesnej cywilizacji! Wraz z tym komunikatem, jako dodatek do tej krótkiej krytyki systemowego społeczeństwa, chcemy także ogłosić nasz udział w Międzynarodowej Sieci Działania i Solidarności (International Network of Action and Solidarity).
Będzie ona opierać się na szerokich staraniach wielu jednostek, komórek i/czy grup. Zdajemy sobie sprawę, że z czasem sieć ogarnęła ludzi, nie znających się wzajemnie, jednak złączona wspólnym celem, będzie ona jedną z głównych gróźb wobec kapitału-państwa.
Już nią jesteśmy, teraz gdy każdy działa na własną rękę, wyobrażając sobie nas samych uderzających razem, choć w różnych częściach świata. Braterskie pozdrowienia dla KKO w Grecji, FAI we Włoszech, indywidualnych działaczy w Chile, dla ELF w Rosji, dla autonomicznych jednostek palących samochody w ARgentynie i Niemczech, dla pozostałych towarzyszy w Meksyku i każdej innej osoby czy osób, które w nadchodzących latach, chcą uczestniczyć w połączonych wysiłkach bezpośredniej konfrontacji, przeciwko wszelkiej władzy.

Wolność dla towarzyszy uwięzionych w Meksyku, Grecji, Szwajcarii, Chile i reszcie świata!
Wyzwolenie Zwierząt i Ziemi!
Pokuta poprzez wojnę społęczną!
Ogień przeciwko cywilizacji!

Front Wyzwolenia Ziemi
(Frente de Liberación de la Tierra)Pogróżki bombowe w Meksyku


„W bezpośredniej solidarności z oskarżonymi w sprawie Konspiracyjnych Komórek Ognia w Atenach, przeprowadziliśmy dwie pogróżki bombowe (nie jest jasne czy podłożono bomby czy też fałszywie poinformowano o ich podłożeniu – przyp. tłum.) przeciwko Helleńskiej Wspólnocie Meksyku w zarządzie miasta w Naucalpan, przeciwko prezydentowi, Pani Helenie Stamatiades oraz kawiarni należącej do Pani Noemi Mavridis z miasta Queretaro, również członkini wspólnoty.


Ani Grecja ani Meksyk, nie będą uratowane przed atakami oraz groźbami ze strony nas, anarchistów, którzy chcą zobaczyć miasta stojące w ogniu!
Na rzecz międzynarodowej rewolucji!
Na rzecz Wyzwolenia Ziemi i Zwierząt!
Przeciwko wszelkim istniejących społeczeństwom!
W solidarności z Adrianem i Braulio!
Na rzecz formowania Nieformalnej i Międzynarodowej Federacji Anarchistycznej!

Front Wyzwolenia ZwierzątChilijska ambasada otrzymuje Anarchistyczne Listy Wybuchowe (Meksyk)

Mexico – Communiqué for prisoners in Greece

23 stycznia 2011 r. chilijska ambasada w Meksyku otrzymała dwa listy z ładunkami wybuchowi, które natychmiast zostały zauważone przez cywilne służby tej placówki. Powiadomiły one następnie Sekretariat Meksykańskich Służb Bezpieczeństwa Publicznego. Budynek został ewakuowany i 24 godziny później meksykańska policja potwierdziła, że pakunki zawierają materiały wybuchowe oraz pogróżki pod adresem ambasadora Chile w Meksyku – Germana Guerrero Paveza. Ładunki zostały rozbrojone.
Za ten ostatni atak przeciwko państwu chilijskiemu odpowiedzialność wzięły w swoim internetowym oświadczeniu Autonomiczne Komórki Natychmiastowej Rewolucji – Praxedis G. Guerrerro.

Wydarzenie to zostało „wyciszone” przez rządy Chile i Meksyku, międzynarodowe media plus władze europejskie, które chcą temu ostatniemu atakowi odciąć na globalnej scenie medialnej „tlen rozgłosu” , podczas trwania niepewnego procesu Konspiracyjnych Komórek Ognia, po tym jak rozesłane w grudniu paczki-bomby przeciwko różnym państwom, wdarły się do nagłówków międzynarodowych mediów, zachęcając włoską Nieformalną Federację Anarchistyczną do odpowiedzi (na działania KKO – przyp. tłum.) poprzez wysłanie dwóch wybuchowych paczek do ambasad Chile i Szwajcarii mieszczących się w Rzymie. Nasilające się insurekcyjne tendencje nie będą ocenzurowane przez media, tak samo jak nie ustaną kolejne ataki. Anarchizm jedynie rozprzestrzeni się, stanie się bardziej rozwinięty i pokona instytucje hierarchii i finansów.
Akcję tę dedykujemy więźniom państwa chilijskiego, którzy walczą o swoją godność i wolność, rdzennej ludności Mapuche, która walczy o swoją ziemię i o samostanowienie, jak również dedykowana jest ona Rewolucyjnej Organizacji Konspiracyjne Komórki Ognia, a także Walce Rewolucyjnej w Grecji. Również więzień Gabriel Pombo da Silva otrzymuje od nas wzmiankę, zawierającą cytat kończący finałową sekcję: „Siempre con [email protected] rebeldes!!!!”Trzy bomby ogłuszające przed prefekturą Karabinierów  w Puerto Montt (Chile)

W piątkowa noc, 29 stycznia, 3 bomby hukowe zostały umieszczone wewnątrz transformatora energii, w prefekturze Karabinierów na terenie śródmieścia Puerto Montt.
Jest to sposób na okazanie solidarności, poprzez bezpośrednie zaatakowanie obrońców władzy, opresorów buntowników, którzy wciąż i wciąż powstają na ulicach, w miastach, więzieniach i na całym świecie.
Działanie to stanowi odpowiedź na wezwanie do międzynarodowej solidarności z towarzyszami sądzonymi w sprawie Konspiracyjnych Komórek Ognia w Grecji. Działanie to stanowi także przejaw współudziału pełnego siły, solidarności również z oskarżonymi w „sprawie bombowej” w Chile oraz jest ekspresją słów, wyłamujących kraty, znoszących dystanse i nawiązujących więzi, pomiędzy tymi, którzy wszędzie bronią walki powstańczej.

POZDROWIENIA I SIŁA DLA IMIGRANTÓW PROWADZĄCYCH STRAJK GŁODOWY W GRECJI!

WSPARCIE I WSPÓŁUDZIAŁ DLA TYCH/ KTÓRZY OKREŚLAJĄ SIĘ JAKO WOJOWNICY W WIĘZIENIACH ORAZ KPIĄ Z WŁADZY POPRZEZ SWOJE BUNTOWNICZE UCIECZKI!

JEDYNYM TERRORYSTĄ JEST PAŃSTWO!

PRECZ Z WIĘZIENIAMI CAŁEGO ŚWIATA!Głośne zamachy bombowe i pogróżki w Santiago (Chile)

21 stycznia 2011 r. Insurekcyjna Komórka na rzecz Totalnego Wyzwolenia, wzięła odpowiedzialność za detonację głośnych bomb hukowych (ang: noise-bomb), wymierzone przeciwko Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz głównej siedzibie Policji w Santiago, stolicy Chile.

Ta sama grupa przyznała się do wysłania bombowej groźby (ang: bomb-threats) ambasadorowi Grecji w Chile, Chrysoulasowi Karykopoulousowi. Zrobiono to w solidarnośi z Konspiracyjnymi Komórkami Ognia sądzonymi w Atenach, w solidarności z Braulio Duranem & Adrianem Magdaleno (więźniami państwa meksykańskiego), a także by okazać solidarność towarzyszom aresztowanym w Chile w związku ze „sprawą bombową” („caso bombas”).

Ogniowa solidarność z Konspiracyjnymi Komórkami Ognia (Istambuł – Turcja)

Centralna stacja AYEDAS, jednej z najważnieszych firm zajmujących się dystrybucją energii w Kadikov, w Istambule, została zaatakowana przy użyciu butelek z benzyną 1 lutego 2011 r. jako symbol wsparcia członków Konspiracyjnych Komórek Ognia, więzionych w Grecji. Deklarujemy że członkowie KKO nie są sami, a serca ich tureckich towarzyszy biją równo z ich sercami.

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!

INSUREKCJA, DZIAŁANIE, ANARCHIA!

NIEFORMALNE KOMÓRKI INSUREKCJI

Źródło: baader-meinhof.la.org.pl

Dyskusja