Greccy lekarze okupują Ministerstwo Zdrowia

Od 1 lutego lekarze szpitalni okupują część budynku greckiego Ministerstwa Zdrowia. Po tym jak zostali brutalnie zaatakowani przez oddziały do tłumienia zamieszek podczas protestu przed budynkiem ministerstwa lekarze szpitalni i studenci medycyny przenieśli się do centralnej auli, gdzie pozostają do dziś.

Lekarze protestują przeciwko nowej ustawie, która popycha do przodu plany prywatyzacji systemu opieki zdrowotnej a ostatecznie prowadzi do końca bezpłatnej publicznej służby zdrowia. Związek lekarzy szpitalnych (EINAP), Stowarzyszenie Ateńskich Lekarzy, a także reszta związków zawodowych zrzeszających lekarzy i stowarzyszeń powiązanych ze służbą zdrowia włączając farmaceutów zapowiadają strajki przeciwko nowemu prawu.

Aktualizacja

Związki zawodowe wszystkich lekarzy (nie tylko szpitalnych) zwołały nieograniczony czasowo strajk. Strajk rozpoczął się w piątek 4 lutego i potrwa do ostatniego dnia dyskusji w parlamencie nad nowym aktem prawnym (wtedy ogłoszona zostanie kolejna mobilizacja). Okupacja ministerstwa zdrowia będzie do tego czasu kontynuowana.

Nieograniczony strajk wszystkich związków lekarzy.

DOSYĆ

Rząd-UE-MFW niszczy nasze życia i życia naszych pacjentów

Źródło: occupiedlondon.org/blog

Dyskusja

  • Wiktor 11 lat temu

    Chyba od piątku 4 lutego? 4 stycznia to był wtorek a nie piątek.

  • Grecja w Ogniu 11 lat temu

    Oczywiście chodzi o piątek 4 lutego, już poprawione. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.