Anglia: FAI bierze odpowiedzialność za sabotaż linii kolejowej w Bristolu

22 maja, 2012

Celem ataków partyzanckich jest przenoszenie walki na różne obszary i aspekty życia. Finanse, sądownictwo, komunikacja, wojsko, infrastruktura transportowa; to nadal podstawowe cele dla nowej generacji konspiracyjnej partyzantki miejskiej – Nieformalnej Federacji Anarchistycznej (FAI) / Międzynarodowego Frontu Rewolucyjnego (IRF).

Środki pozwalające na podjęcie tej walki są zawsze pod ręką. Rankiem 22 maja, uderzyliśmy w dwóch punktach bristolskiej infrastruktury kolejowej, nieopodal stacji Patchway (północna część miasta) oraz ulicy Parson (południowa część miasta). Unieśliśmy betonowe podpory torów, a także podpaliliśmy kable, które zasilają sygnalizatory. Wybór miejsc nie był wynikiem przypadku, naszą intencją było zakłócenie pracy Ministerstwa Obrony Narodowej, militarnych firm przemysłowych Raytheon, Thales, HP, QuinetiQ, zlokalizowanych w parku przemysłowym nieopodal stacji Abbey Wood Filton oraz korporacyjnym centrum Bristolu. Normalnego ruchu nie przywrócono aż do wieczora.

Potencjalne rozprzestrzenienie się tego typu blokad stanowi poważny problem dla przepływu towarów oraz punktualności wyzyskiwanej siły roboczej – to spore zmartwienie dla ponadnarodowego kapitalizmu.

Działania te są adekwatną historycznie metodą, służącą zakłócaniu mitu „pokoju społecznego”: poczynając od analogicznych sabotaży we Francji, niszczenia transporterów przewożących gotówkę na Krecie, dewastacji biletomatów w Australii, oporu przeciwko budowie autostrad, wdzierających się coraz głębiej w dzikie krajobrazy (np. las Chimki w Rosji), przesiedlając zwierzęta i lokalną ludność, która wciąż odmawia dostosowania się do wymogów cywilizacji przemysłowej, kończąc na kultowym przejęciu i podpaleniu autobusu w Londynie podczas zeszłorocznych zamieszek. Nie wspominając o naszych towarzyszach z ateńskiej komórki FAI – Ogień na Horyzoncie, komórki Konspiracji Indywidualistów na Rzecz Zniszczenia Istniejącego Porządku z Curico, wszystkich niepokornych i ich barykadach.

Na całym świecie szefowie starają się skupić nas wokół ich metropolii, jak ludzkie pakunki w alienujących kontenerach, kursujących po wcześniej ustalonych trasach w szaleńczym pośpiechu, aby przetrwać. Są i będą powody, dla których warto interweniować siłowo w ten płynny codzienny zgiełk.

W Wielkiej Brytanii, gdzie rządzi ścisła kontrola czasu i powszechne udomowienie, jesteśmy tymi „niepatriotycznymi” jednostkami, które rozpoznają w Igrzyskach Olimpijskich 2012 spektakl bogactwa (gdy wielu z trudem stara się utrzymać siebie i swoje rodziny), szkodliwe inwestycje i rozbudowę państwa policyjnego. Naszych działań nie inicjuje żaden związek zawodowy, czy ruch społeczny, dlatego nie mamy żadnych oporów, by posłużyć się metodami partyzanckimi w celu zadania szkód wizerunkowi kraju i sparaliżowania gospodarki. Możemy to zrobić. Ponieważ nie chcemy bogatych turystów, chcemy wojny domowej.

Anarchia jest nieunikniona.
Rewolta 2012

– Nieformalna Federacja Anarchistyczna / Grupa 22 maja*

_____________________________________________________________________________________________

 * „Bo kiedy bije twoje serce, bije również wolność, miłość i anarchia; Anarchia nie zamiera na ustach, ale żyje poprzez twoje działania.” – Mauricio ‚Mauri’ Morales.

22 maja 2009 roku, podczas ataku na szkołę dla strażników więziennych w Santiago, śmierć poniósł chilijski anarchista Mauricio Morales.

W walce o godną egzystencję, warto podjąć ryzyko utraty wolności i życia, właśnie po to, żeby naprawdę je zyskać. Mauri stracił życie…ale ten dziki instynkt nigdy nie umrze. Gra toczy się dalej, a dziś Mauri przekona się, że anarchia jest wciąż żywa!

Zrobiliśmy to dla Billiego Augustana i Reyharda „Eata” Rumbayana, bojowników indonezyjskiej FAI uwięzionych za podpalenie banku – możemy wydawać się obcy, ale jesteśmy waszymi towarzyszami w spisku, towarzyszami każdego, kto atakuje w imię indywidualnego, czy kolektywnego wyzwolenia (także wyzwolenia ziemi). Pozostawajcie silni i dumni.

Wreszcie, dedykujemy nasze słowa pięciu anarchistom aresztowanym w USA na początku maja. Planowali oni wysadzić most na terenie parku narodowego Cuyahoga w Cleveland, jednak padli ofiarą infiltracji rządowych agentów, którzy sprzedali im fałszywe materiały wybuchowe.

325.nostate.net

Dyskusja