Turcja: W ramach nasilonych represji policja aresztowała 60 anarchistów i anarchistek

Fala represji w Turcji dotyka także anarchistów, począwszy od demonstracji pierwszomajowej tego roku, o której więcej informacji znajdziesz tutaj.

W nocy z 14 na 15 maja tureckie państwo zorganizowało rajdy na różne domy i anarchistyczne centra społeczne w Stambule. 60 osób zostało aresztowanych. Nie jest jeszcze pewne, czy niektóre z tych osób są anarchistami/-stkami, czy są tylko związane z nimi lub są przyjaciółmi/znajomymi niektórych anarchistów/-stek.

Przedstawianą oficjalnie „przyczyną” rajdów są działania „anarchistów insorekcjonistów/prymitywitywistów”, rzucanie kamieniami podczas pierwszego maja itd. Jednak grupy, które są represjonowane nie są insurekcjonistami. Jedna z nich jest grupą społeczno- anarchistyczną/ anarchokomunistyczną, grupa o nazwie „Ziemia i Wolność” (Toprak ve ozgurluk). Druga grupa to Działalność Rewolucyjnych Anarchistów (Devrimci Anarsist Faaliyet).

Do tej pory nie ma żadnych wieści od uwięzionych anarchistów/stek. Nie są oni nawet dopuszczani do rozmowy z ich prawnikami. Ostatnio tureckie państwo opracowało taktykę masowych nalotów wobec każdego rodzaju prądów lewicowych. Do tej pory tysiące kurdyjskich członków legalnej partii (BDP) i setki lewicowców zostało uwięzionych na wiele lat bez wyroków sądu i jasnego zarzutu karnego. Jest to pierwsza masowa operacja przeciwko anarchistom.

cia.media.pl | Vegan

Dyskusja