Grecja: List od Kostasa Katsenosa oskarżonego w sprawie Walki Rewolucyjnej

Kostas Katsenos nadal przebywa w areszcie jako oskarżony w toczącej się sprawie Walki Rewolucyjnej. We wtorek 27 marca, towarzysz pojawił się przed radą odwoławczą, która zadecyduje o przedłużeniu bądź zaniechaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Towarzysz spędził w więzieniu 6 miesięcy, co daje podstawę do ubiegania się o warunkowe zwolnienie.

W kwietniu 2010 roku, członkowie Walki Rewolucyjnej; Nikos Maziotis, Pola Roupa i Kostas Gournas zostali aresztowani i uwięzieni do czasu wszczęcia postępowania w ich sprawie. 11 października 2011 roku, po przekroczeniu dozwolonych przez prawo 18 miesięcy tymczasowego aresztu, zostali zwolnieni z więzienia Korydallos. W kwietniu 2010 roku, państwo wzięło kolejnych zakładników; Vaggelisa Stathopoulosa, Christoforosa Kortesisa i Sarantosa Nikitopoulosa, których również uwięziono w oczekiwaniu na proces i zwolniono po upływie dozwolonego terminu w dniu 5 kwietnia 2011 roku. Ci trzej towarzysze, jak również Maria Beraha (towarzyszka K. Gournasa) są oskarżeni o udział w organizacji, ale wszyscy wielokrotnie odrzucili stawiane im zarzuty. Kostas Katsenos był poszukiwany przez policję od półtora roku. Cały ten czas pozostawał uciekinierem, oddając się w ręce władz na kilka dni przed rozpoczęciem procesu przeciwko Walce Rewolucyjnej (5 października 2011). K. Katsenos pozostaje uwięziony na terenie placówki Korydallos, choć odrzuca wszystkie zarzuty.

Treść listu:

1 kwietnia 2012 roku, upłynie 6 miesięcy od mojego tymczasowego aresztowania i osadzenia na terenie placówki Korydallos. Obecnie jestem jedynym więźniem w sprawie Walki Rewolucyjnej.

Przez ostatnie dwa lata prowadziłem życie zakładnika i zbiega, będąc całkowicie oderwanym od mojego najbliższego otoczenia, bez możliwości podjęcia pracy, nauki, porozumiewania się i uczestnictwa w politycznych działaniach środowiska, z którym się utożsamiam.

Okrutny system ekonomiczno-polityczny, zmagający się teraz z potężnym kryzysem, poprzez prawo karne stara się złamać wszelkie przejawy społecznego oporu.

Uzasadnienie będące podporą dla kierowanych przeciwko mojej osobie oskarżeń opiera się na całkowitej abstrakcji, to produkt poszczególnych spekulantów i agentów mechanizmu stojącego na straży systemu.

27 marca o 10 rano, wezwano mnie do stawienia się przed radą odwoławczą mającą podjąć decyzję o przedłużeniu bądź zakończeniu zastosowanego wobec mnie tzw. tymczasowego aresztu.

Znając obecny klimat represji dominujący na wszystkich społecznych frontach, nie wiem czy mogę mieć nadzieję na pozytywną decyzję. Tak, czy inaczej, nadal będę opierał się policyjnym i sądowym machinacjom.

Musimy zapobiegać represjom bez względu na formę jaka przybierają oraz wyrażać praktyczną solidarność ze wszystkimi uwięzionymi bojownikami klasowej i społecznej wojny.

Kostas Katsenos, 23.03.2012

Skrzydło F więzienia Korydallos

contrainfo.espiv.net

Dyskusja