Grecja: Seria ataków w solidarności ze Stellą Antoniou

Komunikat sprawców:

W czwartek 23 lutego o świcie zaatakowaliśmy różne cele w pięciu lokalizacjach na terenie Aten. Należą do nich:

  • Bankomat Narodowego Banku Grecji w dzielnicy Thymarakia
  • Bankomat Marfin Banku w rejonie Palaio Faliro
  • Samochód darmowej niedzielnej gazety należącej do wydawnictwa Giorgosa Kyrtsosa
  • 4 bankomaty w dzielnicy Ano Petralona (dwa Narodowego Banku Grecji, jeden banku Piraeus oraz jeden banku Millennium)
  • Oddział Ministerstwa Kultury w dzielnicy Exarchia

Ataki te dedykujemy anarchistycznej towarzyszce Stelli Antoniou, przetrzymywanej w kobiecym skrzydle więzienia Koridallos od 4 grudnia 2010 roku. Początkowo oskarżono ją o udział w nieznanej organizacji terrorystycznej, jednak później przekształcono ten zarzut oskarżając ją o członkostwo w Konspiracyjnych Komórkach Ognia, zgodnie z abstrakcyjnym scenariuszem jednostki antyterrorystycznej. Prawda jest jednak taka, że Stella podlega prześladowaniom ze względu na swoje nieugięte stanowisko wobec państwa i kapitału. Postawa ta towarzyszy jej do dzisiaj, kiedy wewnątrz więziennych murów uczestniczy w masowych strajkach więźniów, a także bierze czynny udział w rozwiązywaniu problemów codziennego więziennego życia.

Stella mierzy się z poważnymi przewlekłymi problemami zdrowotnymi, które wymagają jej natychmiastowego zwolnienia i objęcia regularną opieka lekarską, co nie jest możliwe w miejscu na terenie więzienia eufemistycznie nazywanym szpitalem.

Stanowisko prokuratora, powtarzające się odmowy na wnioski o warunkowe zwolnienie pokazują mściwość państwa wobec osób zachowujących ducha walki; państwa działającego przeciwko wszystkim, którzy nie ugięli pokornie głowy i nie zaakceptowali ucisku i niedoli nałożonych przez obecną władzę.

W tych czasach klasowa nierówność staje się oczywista, dotyka coraz więcej warstw społecznych. Możemy teraz planować naprzód solidarność klasową pomiędzy bojownikami, budując okopy przeciwko planom rządzących. Rewolucja społeczna jest jedynym sposobem na wyzwolenie naszego życia.

Przesyłamy nasze pozdrowienia dla anarchistki Stelli Antoniou i żądamy jej natychmiastowego uwolnienia.

Solidarność z Alexandrosem Mitroussiasem, Kostasem Sakkesem i Gorgiosem Karagiannidisem sądzonymi w tej samej sprawie.

contrainfo.espiv.net

Dyskusja