Włochy: Dodatkowe przesyłki zawierające groźby pod adresem polityków i dziennikarzy

Jak już informowaliśmy, 11 grudnia grecka ambasada w Paryżu otrzymała przesyłkę wypełnioną małą ilością materiału pirotechnicznego. Do jej wysłania przyznała się włoska komórka FAI o nazwie ‚Wolność dla Billego i Eat’a’ (nazwa ta jest gestem solidarności z towarzyszami uwięzionymi w Indonezji).

Dwie inne przesyłki pułapki trafiły do szefa Deutsche Banku oraz dyrektora generalnego państwowej agencji Equitalia (urząd skarbowy) we Włoszech, który odniósł niewielkie obrażenia w wyniku otwarcia adresowanej do siebie koperty. Na kartce znajdującej się wewnątrz napisano m. innymi „Nie skazuj się na śmierć, podejmij walkę. Śmierć lichwiarzom!”.

Władze włoskie przechwyciły także kilkanaście paczek zawierających naboje. Wśród ich adresatów znaleźli się szef włoskiego rządu Mario Monti, jego poprzednik Silvio Berlusconi oraz kilku menadżerów poczytnych gazet. Dołączone do listów ulotki zostały podpisane przez ‚Ruch Zbrojnych Proletariuszy’, który stwierdza: „Dopilnujemy żebyście zapłacili. Będziemy uderzać raz za razem, to wojna na śmierć i życie… Nie będziecie dłużej spać spokojnie”.

Dyskusja