International Anti-Fascist Defence Fund wsparł antyfaszystów z Polski

 

intlantifadefence

Międzynarodowy Fundusz na rzecz Obrony Antyfaszystów wsparł znaczącą kwotą chłopaków zatrzymanych po marszu równości w Lublinie, któremu towarzyszyła blokada ze strony środowisk faszystowsko-nacjonalistycznych. Więcej informacji o sprawie znajdziecie tutaj.

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zaufanej inicjatywy, jaką jest Międzynarodowy Fundusz na rzecz Obrony Antyfaszystów. Możecie to zrobić za pośrednictwem stałych dotacji w serwisie Patreon, bądź poprzez pojedyncze wpłaty w ramach kampanii na FundRazr, The Action Network lub konto PayPal (chwilowo niedostępne). Poniżej kilka słów o funduszu, z którego wsparcia również sami korzystaliśmy.

Międzynarodowy Fundusz Obrony Antyfaszystów powstał w 2015 roku z inicjatywy kolektywu Antifa International. Zrzeszone tam środowiska antyfaszystowskie z różnych krajów wielokrotnie doświadczały sytuacji, w których brak stałego źródła finansowania znacznie utrudniał możliwość udzielenia natychmiastowej pomocy osobom, które z powodu swojego sprzeciwu wobec nienawiści znalazły się w trudnym położeniu.

Fundusz wzorowany jest na podobnej inicjatywie Sieci Antyrasistowskiej z przełomu lat 90-tych, a bezpośrednimi inicjatorami są kolektyw The Torch z USA, Föreningen Fånggruppen ze Szwecji oraz agnielska Anti-Fascist Network.

Decyzję o wsparciu konkretnej sprawy podejmuję zespół osób i grup, które przekazały darowizny w wysokości przekraczającej 20 USD / 20 EUR / 15 GBP, a jest ona podejmowana na drodze konsensusu, bądź zwykłą większością głosów w sytuacjach spornych.

Od początku swojego istnienia, fundusz przekazał ponad 75 000 USD na rzecz 400 antyfaszystów z ponad 18 krajów. Formy pomocy obejmowały zastąpienie skradzionego/uszkodzonego mienia, opłacenie rachunków medycznych, znalezienie i opłacenie bezpiecznego miejsca pobytu, pokrycie kosztów pomocy prawnej, pomoc rodzinom oraz wsparcie więźniów. Nadrzędnym celem funduszu jest złagodzenie szkód wynikających z aktywnej działalności antyfaszystowskiej.

Wsparcie działalności Międzynarodowego Funduszu na rzecz Obrony Antyfaszystów jest doskonałym sposobem na okazanie solidarności z antyfaszystami i działaczami antyrasistowskimi z całego świata, znajdujących się w momencie, gdy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Każdy z was może nadesłać opis sprawy wymagającej wsparcia pod adres: [email protected]

Raporty z działalności oraz długą listę przypadków pomocy konkretnym antyfaszystom znajdziecie na stronie intlantifadefence.wordpress.com

Dyskusja