Niemcy: „Grupy Autonomiczne” podpaliły flotę radiowozów w Magdeburgu

0-161

Artykuł z niemieckiej prasy:

W czwartek 8 września nieznani sprawcy podpalili 18 aut na terenie stacji kolejowej Magdeburg, zadając straty materialne szacowane na niemal milion euro.

Lokalna policja otrzymała informację o płonących samochodach około 2:30 rano. Płomienie strawiły m. innymi siedem radiowozów oraz samochód należący do Deutsche Bahn (niemiecka kolej).

Po długotrwałej akcji gaśniczej strażacy powstrzymali ogień przed rozprzestrzenieniem się na pobliski magazyn. Policja sugeruje, iż podpalenie było motywowane czynnikami politycznymi.

Jak donosi Mitteldeutsche Zaitung, dawny wschodnio-niemiecki land Saksonii-Anhald, którego stolicą jest Magdeburg wielokrotnie w ostatnich latach był świadkiem ataków na policję i wojskowe pojazdy.

Przed czterema laty spłonęło tam 12 nowiotkich radiowozów. W odstępie zaledwie kilku dni doszło do kolejnego incydentu, w wyniku którego ucierpiały radiowozy przed posterunkiem policji w Galle. Policja nigdy nie ujęła sprawców.

W tym roku również berlińska policja odnotowała znaczny wzrost podpaleń samochodów, które są przypisywane głównie członkom skrajnej lewicy.

Komunikat sprawców podpalenia:

W nocy ze środy na czwartek 7-8 września podpaliliśmy flotę radiowozów w Magdeburgu.

Z dymem poszło 7 radiowozów oraz 11 samochodów należących do Deutsche Bahn. Prasa szacuje straty na około 750, 000 euro.

Lokalna policja jest teraz zajęta szukaniem pozostawionych śladów, a także pomstowaniem na przemoc ze strony skrajnej lewicy. Tak więc ostateczne przygotowania do wielkiej imprezy są zawieszone. Chwila, jakiej „imprezy” ?

9 września gliniarze będą ćwiczyć nowe formy publicznego stręczycielstwa i usilnie rekrutować. Bydynek lokalnej policji, okrzyknięty przez związek zawodowy mundurowych najgorszym w całych Niemczech, stał się w ciągu jednego dnia imprezowym lochem. Raport dotyczący renowacji ujawnił, że wysoka stopa chorób wśród funkcjonariuszy magdeburskiej policji jest powiązana z faktem, iż w budynku obecny jest azbest i pleśń. Istnieje nadzieja, że goście z przyjemnością będą wdychać powietrze tej szczurzej nory! Koncert, DJ, pokaz laserów: „czy istnieje odpowiedniejsze miejsce na rozmowy z młodzieżą niż impreza?”

Land Saksonii-Anhalt ma problemy z rekrutacją nowych funkcjonariuszy. W przyszłym roku będzie musiał zwiększyć liczebność sił policyjnych do 700, zamiast obecnych 350. Minister Spraw Wewnętrznych i związek zawodowy policjantów zgodziły się, że „brakuje odpowiednich kandydatów”.

Gdy w części pomieszczeń toczy się codzienna praca, w innych trwa impreza. W luźnej atmosferze kolportowane są ulotki informujące o możliwości odbycia szkolenia w policji. Dla dzieci jest „Sherlock – Tour” z gromadzeniem poszlak i dowodów zbrodni. Dla starszych GAV (policyjny wolontariat) przygotował m.innymi rekonstrukcje zbrodni.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu organizacji „Kulturanker”, zajmującej się woluntarystyczną organizacją festynów. Gdy większość woła o zwiększenie obecności policji, my zadaliśmy jej cios. Zamiast „długiej sąsiedzkiej nocy” były zapasy w pianie gaśniczej. Festyn policyjny na Sternstrasse to tylko jeden z wielu powodów.

Robienie reklamy glinom… oznacza opowiadanie się za większą kontrolą i opresją. Więcej rasistowskiego farszu, więcej policyjnej przemocy, rosnące wykluczenie. Więcej aresztowań, więcej maltretowanych więźniów. Więcej śmierci w celach.

Gliniarz nie jest przyjacielem. Nigdy

Dlaczego Deutsche Bahn ?

Pamiętamy, gdy w 2014 roku DB udostępniła „nazistom” dodatkowe pociągi, by mogli przemieścić się bezpośrednio z dworca głównego do parku przemysłowego SKET.

Pamiętamy wrogą propagandę przeciwko związkom i pracownikom kolei uczestniczącym w zeszłorocznym strajku.

Pamiętamy skład towarowy CASTOR (przemysł nuklearny), któremu DB udostępniła swoje tory.

Pamiętamy usługi DB świadczone dla Bundeswehry, od przesyłek wojskowych po transport opancerzonych pojazdów.

Grupy Autonomiczne

4-1116-80

Dyskusja