Ateny: Sprawa ucieczki – proces przeciw KKO. Oświadczenie Fabio Dusco (17 czerwca)

serca-granatyPodczas piątkowych przesłuchań 17 czerwca jako jeden z ostatnich głos zabrał więzień Fabio Dusko, który jest oskarżony o udział w próbie ucieczki Konspiracyjnych Komórek Ognia z więzienia Koridallos. Fabio nie odpowiedział na pytania sędziów, zamiast tego wygłosił oświadczenie: „Jestem dumny ze współpracy z Konspiracyjnymi Komórkami Ognia i zrobiłbym to jeszcze raz by odzyskać wolność. Ucieczka z więzienia jest obowiązkiem każdego więźnia”.

Proces został odroczony do 29 czerwca. Dla zrozumienia zachowania sędziów istotna jest wiedza, że areszt prewencyjny w Grecji trwa 18 miesięcy. Po upływie tego czasu więzień może zostać zwolniony z aresztu i odpowiadać z wolnej stopy. W przypadku towarzyszki Angeliki Spiropoulou i innych oskarżonych termin ten upływa 13 lipca. Dlatego sędzina A.Yfanti, która nie chce dopuścić by towarzysze wyszli na wolność, stara się przeprowadzić „ekspresowy proces”, oświadczając, że wyroki zapadną do 10 lipca.

Jak opisywaliśmy w poprzednich relacjach, dla przyśpieszenia procedury sędzina „odczytała” tysiące stron akt w ciągu niemal jednej rozprawy i prowadzi proces pod nieobecność prawników (którzy obecnie strajkują). Aby upewnić się, że oskarżeni wylądują za kratami władze zawiesiły nawet proces członków neofaszystowskiego Złotego Świtu, aby odciążyć sędzinę i pozwolić jej skupić się na doprowadzeniu do końca tej sprawy.

Tymczasem całkiem niedawno prokurator V. Marsioni ukarał towarzyszy Giorgosa i Michalisa Nikolopoulosa oraz Panagiotisa Argirou z KKO karą jednego roku „środków dyscyplinarnych” po tym jak gliny znalazły „zakazane” przedmioty podczas nalotu na ich cele.

Nie pozwólmy by nasi towarzysze zostali sami!

Przeciwko glinom, sędziom i więzieniom!

insurrectionnewsworldwide.com

Dyskusja