Sprawa ucieczki: Oświadczenie Olgi Ekonomidou – uwięzionej bojowniczki Komórek Ognia

Olga EkonomidouOświadczenie sądowe odczytane podczas procesu przeciwko Konspiracyjnym Komórkom Ognia w sprawie usiłowania ucieczki z więzienia:

Nie przyszłam tu dziś aby za cokolwiek przepraszać. Nie zamierzam nic takiego robić bo niczego nie żałuję. Nawet gdybym mogła tysiąc razy cofnąć czas postąpiłabym tak samo. Nie da się skazać i uwięzić pragnienia wolności.

Jestem rewolucyjną anarchistką, członkinią Konspiracyjnych Komórek Ognia. Od momentu naszego aresztowania razem z moimi towarzyszami wzięliśmy za to publiczną odpowiedzialność. Tak samo jak wtedy, tak i teraz nasza organizacja przyznała się do planu ucieczki z więzienia, z cel demokracji, do wszystkiego co było potrzebne aby wcielić ten plan w życie.

Konspiracyjne Komorki Ognia nie po raz pierwszy mają proces w tym specjalnie zaprojektowanym do tego sądzie, ponieważ KKO stanowią żywą część trwającej historii rewolucyjnych organizacji zbrojnych.

Ten proces polityczny służy władzy do pogrzebania jej faktycznej kontestacji czyli konfliktu zbrojnego jaki jej wypowiedzieliśmy. W obliczu monopolu władzy i jej sadystycznej przemocy naszą jedyną odpowiedzią jest anarchistyczna partyzantka miejska.

Przyszło nam walczyć w epoce totalitaryzmu, kiedy władza przenika każdy aspekt jednostkowej egzystencji, brak wolności jest uznawany za coś normalnego, a niewolnictwo dokonywane w białych rękawiczkach pod szyldem demokracji przekazywane jest jako tradycja z pokolenia na pokolenie.

W czasach junty władza używała godziny policyjnej, dziś demokracja przyznaje 1 kilometr wolności dla Evi Statiri i banicję w Salaminie dla Ateny Tsakalos. Prześladowanie krewnych więźniów politycznych, jak ma to miejsce teraz w przypadku Christosa Polidoriosa, Ateny Tsakalos i Evi Statiri to powtórka faszystowskich praktyk stosowanych przez wojskową juntę przeciw bliskim ówczesnych więźniów politycznych.

Wtedy rządził strach przez żelaznym łańcuchem, teraz rządzą złote klatki konsumpcji w ktorych ludzie sami dobrowolnie poddają się dyktatowi sztucznych potrzeb i pragnień.

Wtedy obowiązywala cenzura, dziś mamy ekrany pełne dezinformacji, kłamstw, zniekształceń i selektywnego ukrywania niewygodnych wydarzeń, odbywa się to w imię wolności słowa. Żandarmerię wojskową zastąpił demokratyczny MAT (grecka prewencja) którego celem jest bronić symboli włady i tych którzy ją sprawują. Gąsiennice czołgów zastąpiono gąsienicami banków, utrwalającymi interesy kapitału w celu sprawowania ekonomicznej tyranii.

Te totalitarne praktyki i terrorystyczne gry represji stanowią podwaliny społeczeństwa zdominowanego przez niekończący się terror aparatu państwowego. Wszelki moderowany opór jest nieskuteczny. Walkę o wolność można wygrać tylko dzięki rewolucyjnej przemocy. Dlatego właśnie anarchistyczna walka i przemoc zbrojna są dzisiaj szczególnie istotne.

Pomysł ucieczki był i nadal jest moim politycznie świadomym wyborem. To akt wojny, by kontynuować to co zaczęłam, rewolucyjne działanie Konspiracyjnych Komórek Ognia.

Poza tym, zdolałam uciec waszej moralnej hipokryzji, waszym zakazom i prawom, waszej cywilizacji, która cuchnie defetyzmem i śmiercią. Wybrałam ścieżkę ciągłego ataku, a na tej ścieżce nie ma biletu powrotnego.

Żadnego rozejmu. Żadnej skruchy.

Olga Ekonomidou,

Członkini Konspiracyjnych Komórek Ognia / FAI-IRF

Dyskusja