Ateny: Sprawa ucieczki – proces przeciw Komórkom Ognia. Anarchiści zaatakowali sędzinę (18 maja 2016)

pirines18 maja 2016 r – na skutek opóźnienia wywołanego przez strajk prawników – wznowiono proces toczący się przeciwko towarzyszom z Konspiracyjnych Komórek Ognia. Przedmiotem procesu jest próba więziennej ucieczki wykryta przez władze w styczniu 2015. W procesie oskarżeni są także towarzyszka Angeliki Spyropoulou (pomoc w ucieczce) oraz członkowie rodzin towarzyszy.

Przewodnicząca sądu A.Yfanti używa swojej brudnej władzy udzielonej jej przez państwo próbując forsować proces pod nieobecność prawników, ignorując ich wnioski i drwiąc z towarzyszy. Zrobiła tak gdy okazało się, że na sali brakuje adwokata jednego z towarzyszy mimo, że jest zobowiązana wyznaczyć wówczas oskarżonemu jakiegoś innego przedstawiciela.

Wówczas obecni na sali towarzysze z KKO Gerasimos Tsakalos, Olga Ekonomidou i Christos Tsakalos przerwali przesłuchanie, zaczęli krzyczeć i wyzywać sędzinę, oskarżając ją o faszystowskie praktyki. Gdy towarzysze zaczęli rzucać w nią przedmiotami (butelki z wodą) sędzina uciekła z sali a do akcji wkroczyli strażnicy.

Gdy sytuacja się uspokoiła jeden z prawników zażądał wstrzymania procesu z powodu działań sędziny. Towarzysz Christos Tsakalos przypomniał o niebezpieczeństwie jakie grozi ich krewnym (jego matce, żonie jego brata Gerasimosa i bratu towarzysza Giorgosa Polidoriosa), których oskarżono o „przynależność do organizacji terrorystycznej”, za co grozi im nawet 20 lat więzienia.

Towarzysze z KKO i towarzyszka Angeliki Spyropoulou wzięli odpowiedzialność za plan ucieczki, podkreślając, że żaden z pozostałych oskarżonych nie brał w nim udziału. Następnie opuścili salę, a sędzina w zemście za ich gniew zakazała Gerasimosowi, Oldze i Christosowi wstępu na kolejne posiedzenia. Sprzeciw adwokata został odrzucony.

Nie oczekujemy niczego dobrego od naszych wrogów, to czysta zemsta państwa na anarchistach i miejskich partyzantach, którzy pozostają niezłomni w swoich ideałach i czynach.

Insurekcyjna i międzynarodowa solidarność z Konspiracyjnymi Komórkami Ognia, ich krewnymi oskarżonymi w sprawie i dzielną towarzyszką Angeliką Spyropoulou!

325.nostate.net

Dyskusja