Chile: Anarchista Ignacio Delgado aresztowany za posiadanie ładunku wybuchowego

delgadoRankiem 1 sierpnia 2015, aresztowano Ignacio Munoz Delgado, 20-letniego anarchistycznego towarzysza. Gliniarze w cywilu aresztowali go gdy  ubrany na czarno przejeżdżał rowerem na rogu alej Camino de Lotola i Serio Valdovino. Była to rutynowa kontrola prewencyjna w Lo Prado (Santiago), jednak ich podejrzenia wzbudził czarny strój.

Policja twierdzi że znalazła przy nim domowej roboty ładunek wybuchowy, składający się z pojemnika wypełnionego kilogramem czarnego prochu z przymocowanym zapalnikiem. Podobno miał również przy sobie ulotki solidarnościowe z towarzyszami aresztowanymi za atak na PDI (wydział chilijskiej policji do spraw zabójstw).

Treść ulotki:

„Tak długo jak gliniarze będą przetrzymywać zakładników, myśląc że nic im nie grozi, ataki będą coraz bardziej wkraczać do ohydnego miejskiego życia. To tylko niewielka próbka tego co ma nadejść.

Amaru, Natalio, Manuel, Felipe i Mario Paza

Bękart ulicy!”

Ignacio został przewieziony do 44-go komisariatu gdzie gliniarze pobrali od niego DNA. Pojawili się tam także najemni padlinożercy państwa, kamerzyści prasowi. Towarzysz jednak przeszedł z wysoko uniesioną głową i wyzywająco splunął.

Jego sprawą poprowadzi rzekomy specjalista od zamachów bombowych z Dystryktu Południowego, który zdecydował formalnie oskarżyć towarzysza o posiadanie ładunku wybuchowego i noszenie noża. Nie jest jeszcze wiadome czy towarzysz będzie sądzony na podstawie prawa dotyczącego zbrojenia się czy prawa antyterrorystycznego.

Sąd Piąty ogłosił 5-miesięczny okres śledczy podczas którego towarzysz zostanie zakładnikiem w więzieniu numer 1 w Santiago.

insurrectionnewsworldwide.blogspot.co.uk

Ładunek  znaleziony przy Ignacio:

bombacarab

Dyskusja