Czechy: Sieć Komórek Rewolucyjnych kontratakuje przeciw „Operacji Fenix”

aaa8-600x350

Komunikat Sieci Komórek Rewolucyjnych:

Wóz policyjny spalony w odpowiedzi na Operację Fenix

4 lipca 2015, w sobotę we wczesnych godzinach porannych podpaliliśmy wóz policyjny stojący przez posterunkiem Praha-Bubny. To nasza odpowiedź na państwowe i policyjne represje wymierzone w anarchistów. Od 28 kwietnia 2015, kiedy policja rozpoczęła „Operację Fenix” do aresztu wtrącono czwórkę anarchistów. Poprzez ten sabotaż nasza Komórka Dzikiego Serca przesyła wiadomość: nie będziemy tolerować takiej przemocy i będziemy z nią walczyć!

Uruchamiając „Operację Fenix” gliniarze wypowiedzieli wojnę ruchowi anarchistycznemu. Sądzą, że uda im się nas przestraszyć i się poddamy. Pomylili się, coś takiego nigdy nie będzie miało miejsca. Przechodzimy do kontrataku.

Starają się zdusić opór jednak dolewają jedynie oliwy do ognia.

Komórka Dzikiego Serca – Sieć Komórek Rewolucyjnych (SRB)

Komunikat Sieci Komórek Rewolucyjnych

Wóz policyjny podpalony w solidarności z Aleszem Kocim.

W środę, 1 lipca 2015 podpaliliśmy w Pradze samochód policyjny. Stało się to na obrzeżach parku w pobliżu stacji metra Srašnická. Komórka należąca do Sieci Komórek Rewolucyjnych w ramach trwającej walki zaatakowała samochód policyjny, przesyłając w ten sposób płomienne pozdrowienia Aleszowi Kocim. Alesz wpadł w łapy państwa z powodu swoich anarchistycznych przekonań na temat walki klasowej. 28 kwietnia 2015 zatrzymali go podczas „Operacji Fenix” i oskarżyli o nielegalne posiadanie broni. Przebywa teraz w areszcie jako więzień państwa.

Państwo ze swoimi instytucjami dysponuje ogromnym arsenałem broni i stworzyło monopol na jej używanie. Nieustannie posługuje się nim dla utrzymania kapitalistycznego konstruktu w ruchu – sieci stosunków wyzysku i ucisku. Anarchiści odrzucają państwowy monopol na broń. Anarchiści praxis przeciwstawiają się wartościom, które chronią i reprodukują państwową przemoc. Państwowa przemoc przeciw anarchistom rodzi przemoc buntowników.

Alesz Kocim jest anarchistą, który uzbrajając się złamał państwowy monopol na używanie broni. SRB popiera taką postawę. Dopóki Alesz znajduje się w rękach wroga ogranicza to jego możliwości udziału w dalszej walce, nie zamierzamy jednak godzić się z tym faktem. Rewolucyjna przemoc przeciwko przemocy stosowanej przez państwo chroniące nędzę kapitalizmu. Jak dotąd podpalaliśmy samochody jedynie przy pomocy ognia. Jednak następnym razem będzie inaczej.

Komórka Ognistych Pozdrowień – Sieć komórek Rewolucyjnych (SRB)

 

Auto spalone 4 lipca:

srb - 7 czerwca 15

srb2 - 7 czerwca 15

srb-4 lipca2

Auto spalone 1 lipca:

 

srb-1 lipca

 

Dyskusja