Chile: Po ponad 50 dniach głodówki Natalia Casanova wypuszczona z izolatki

natalia casanovaPod koniec maja towarzyszka Natalia Casanova została wypuszczona z izolatki i przeniesiona do 2 publicznego skrzydła w więzieniu San Miguel.

Znajduje się więc obecnie w tym samym skrzydle co towarzyszka Natalia Collado (Tato) i gdzie przetrzymywana była wcześniej towarzyszka Tamara Sol (aresztowana za postrzelenie strażnika bankowego). Tym samym władze zrealizowały jeden z postulatów wysuniętych przez Natalię i dwóch jej towarzyszy w ramach strajku głodowego, który rozpoczął się 14 kwietnia i trwa już ponad 50 dni.

Zanim ją przeniesiono Natalia napisała:

” Chciałabym potwierdzić, że kontynuujemy nasz strajk głodowy przeciwko obojętności władzy i jej instytucji. Dziś ważę 54,400 kg, straciłam 9,400 kg czyli jestem o 15,4 % procent lżejsza w stosunku do mojej początkowej wagi 60,800 kg.

(…)

Mamy do czynienia z poniżaniem, prześladowaniami, a nawet porwaniami wobec krewnych, Przyjaciół i innych bliskich osób, które wspierają więźniów posiadających godność, i którzy wspólnie z nimi stawiają czoła rzeczywistości. Obejmuje to także kary więzienia, tortury i lata izolacji, stosowane w celu złamania ich przekonań oraz woli stawiania oporu prawu. Próbuje się w ten sposób zastraszać ich sympatyków, w ramach ofensywy prowadzonej przez władze i powielanej podobnie w innych krajach.

Zrywając z obojętnością tego świata śmierci i nędzy, solidarność staje się bronią naszej walki, każdy okrzyk, gest i akcja wzmacniają nasze przekonania i pragnienia (…) to jest odpowiedź na ich pogardę, prześladowania, agresję i izolację… Nie porzucimy naszej postawy ani nie wyprzemy swoich decyzji… obojętność wobec rzeczywistości jest nam obca.

Kontynuujemy dopóki nasze żądania nie zostaną spełnione

Braterskie uściski dla każdego towarzysza/szki, popierających nas w tej decyzji, dających nam siłę i podejmujących w związku z tym własne działania, Hans, Freddy, Juan, Marcelo, Alejandro, Alfredo, Carlos, Natalia, Tamara Sol, Javier. Dla naszych ukochanych rodzin i przyjaciół, którzy nie ulegli pogróżkom i są z nami po dziś dzień.”

Z więzienia San Miguel

Natalia Casanova

 

Dyskusja