Kraków: „Wyprojektować przemoc z rzeźni” – spotkanie i dyskusja (25.04)

revolutio

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na spotkanie z Katarzyną Biernacką, które odbędzie się w księgarni deRevolutionibus

Kraków, ul. Bracka 14

25 kwietnia 2015, Sobota

 godz. 16.00.

Porozmawiamy o Temple Grandin, konsultantce przemysłu mięsnego, która projektuje urządzenia do jak sama mówi „humanitarnego” uboju zwierząt. Osoba Temple Grandin wywołuje spore kontrowersje, przez jednych jest postrzegana jako osoba przyczyniająca się do kontynuowania opresji zwierząt hodowlanych, przez innych podziwiana – np. amerykańska PETA nagrodziła ją tytułem: Wizjonerki Roku 2004.

Działania Grandin skonfrontujemy z rzeczywistością rzeźni opisaną w książce „Slaughterhaus” Gail Eisnitz. Eisnitz za swoje działania na rzecz zwierząt została nagrodzona the Albert Schweitzer Medal, jest szefową pionu dochodzeniowego w Humane Farming Association. Książka „Slaughterhouse” jest wynikiem jej dochodzenia, które prowadziła przez kilkanaście miesięcy zatrudniając się w amerykańskich rzeźniach. The Washington Post określił ją mianem „najodważniejszej śledczej wszechczasów”.

Czy może w ogóle istnieć humanitarny ubój?

Czy to co robi Temple Grandin można nazwać pomocą zwierzętom czy jest to raczej kolaboracja z przemysłem mięsnym i zdradą zwierząt?

Jak wygląda rzeczywistość rzeźni – dla zwierząt, tam trafiających i ludzi, tam pracujących?

Przyjdźcie na spotkanie z Katarzyną Biernacką, aktywistką Stowarzyszenia Empatia, tłumaczką i teoretyczką praw zwierząt, a dowiecie się więcej!

Zapraszamy!

Dyskusja