Ośmiu anarchistów z Sieci Uwięzionych Bojowników deklaruje dalszą głodówkę

sasta-thessaloniki-9.4.2015-1024x768

Głodujący anarchista Argiris Dalios, w swoim osobistym liście napisał: „Upór, determinacja, PASJA KONTYNUOWANIA naszej walki wymykają się raportom medycznym i zaleceniom zdrowotnym. Zaciskasz zęby i musisz kontynuować. Wytrwasz dłużej niż możesz, dłużej niż sądzisz, że możesz…”

Poniżej Fragment listu opublikowanego 11 kwietnia przez anarchistów z Sieci uwięzionych Bojowników, którzy od 2 marca prowadzą strajk głodowy. Jak dotąd strajk glodowy prowadzi nadal 8 osób: Andreas-Dimitris Bourzoukos, Antonis Stamboulos, Argyris Ntalios, Dimitris Politis, Fivos Harisis, Giorgos Karagiannidis, Grigoris Sarafoudis i Giannis Michailidis, oraz komuniści z Turcji i Kurdystanu uwięzieni w greckich więzieniach.

LIST

[…] Gdy zaczynaliśmy strajk głodowy, wiedzieliśmy, że będzie to ciężka walka, która doprowadzi nas do samych granic. Prawdą jest także, że niektórzy z nas, po 40 dniach tej walki, stoją wobec ryzyka rozwoju poważnych problemów zdrowotnych. Mimo to, nie zamierzamy oddać pola ludziom czerpiącym korzyści z rządowej strategii, starając się nas złamać i osłabic skuteczność naszej walki. Dlatego podkreślamy, że pomimo widocznego zagrożenia dla naszego zdrowia. kontynuujemy strajk głodowy dopóki nasze żądania nie zostaną spełnione. Jesteśmy to winni wszystkim towarzyszom, którzy czują, że jest to nasza wspólna walka przeciwko stanowi wyjątkowemu, a przede wszystkim jesteśmy to winni samym sobie, jak również wynika to z metod walki jakie wybraliśmy. Zachęcamy wszystkich towarzyszy do reagowania na powagę sytuacji (czterech towarzyszy głoduje od ponad 40 dni) i zamiany Każdego Dnia Strajku Głodowego w Dzień Działania.

Każda walka wyczerpuje swój potencjał tylko jeśli się poddamy, a ta walka ani go jeszcze nie wyczerpała ani nie zakończyła swojego cyklu*

PS.1 Wczoraj [10 kwietnia], nasz towarzysz Tasos Teofilou przerwał swoją głodówkę. Doszlismy ddotąd razem i pozostajemy zjednoczeni we wspólnej walce. Tasos, życzymy Ci powrotu do zdrowia.

PS.2 Przesyłamy wyrazy solidarności rewolucjonistom z Turcji (uwięzionym w greckich więzieniach), którzy również biorą udział w tej walce. Życzymy Giorgosowi Inglessisowi (który przerwał głodówkę) powrotu do zdrowia.

PS.3:Solidarność z imigrantami, którzy rozpoczęli strajk głodowy w obozie koncentracyjnym w Paranesti, koło Dramy.

Do Końca – Do Zwycięstwa

Ani Jednego Kroku Wstecz

Sieć Uwięzionych Bojowników

Przypisy tłumacza:

* Odniesienie do opinii wyrażonej przez Nikosa Maziotisa, który przerwal głodówkę. W swoim oświadczeniu napisał: „Po 35 dniach walki, zawieszam strajk głodowy, jaki rozpocząłem 2 marca wraz z innymi towarzyszami. Zdecydowałem o tym nie tyle ze względu na fakt, że osiągnąłem granice swojej wytrzymałości, lecz dlatego, że wierzę, iż biorąc pod uwagę rozwój sytuacji stanowiącej kontekst naszych żądań, walka ta zakończyła swój cykl i wyczerpała swój potencjał, również jeśli weźmiemy pod uwagę akcje solidarności jakie miały miejsce. Postanowiłem zawiesić strajk głodowy teraz, po przedstawieniu projektu ustawy przez ministerstwo sprawiedliwości, gdyż nie widzę celowości w czekaniu jeszcze 10 dni nim zostanie ona przegłosowana”.

Dyskusja