Grecja: Wybuch przed ateńską siedzibą Microsoftu

gre1242995_15751023-thumb-largeRankiem 6 kwietnia 2015, przed główną siedzibą amerykańskiego giganta Microsoft zlokalizowaną w Atenach eksplodował ładunek zapalający, uszkadzając wejście do budynku oraz część elewacji. Nikt nie został ranny. Według lokalnej policji, urządzenie zostało wykonane z dwóch turystycznych butli gazowych.

W komunikacie opublikowanym na ateńskich Indymediach, odpowiedzialność za atak przyjęła komórka FAI/IRF o nawie „Bojowa Anarchia”. Sprawcy wyjaśniają w nim, że celem akcji był „system kapitalistycznej dominacji”. Ponadto odnoszą się do strajku głodowego anarchistycznych więźniów, grożąc kolejnymi aktami sabotażu.

To nie pierwszy raz, gdy greckie biura Microsoftu padają ofiarą anarchistów. W czerwcu 2012 roku, grupa „Aspołeczne Zachowania na rzecz Rozprzestrzeniania Rewolucyjnego Terroryzmu” staranowała budynek vanem wypełnionym materiałami wybuchowymi.

Niebawem opublikujemy pełne tłumaczenie komunikatu „Bojowej Anarchii”.

Dyskusja