Samobójstwo więźnia w Domokos (typ C). Anarchiści zaatakowali strażników

system2

Ten news przybliża wydarzenia sprzed 10 dni, które umknęły nam w natłoku informacji o głodówce KKO. Poniżej krótki komunikat „Zgromadzenia Solidarnościowego z Więźniami Politycznymi, Uwięzionymi i Prześladowanymi Bojownikami”:

Pakistański więzień, przetrzymywany w skrzydle E2 więzienia Domokos (typu C), popełnił samobójstwo po tym jak przeniesiono go do celi dyscyplinarnej (mężczyzna powiesił się na sznurze z prześcieradła – przyp. tłum.). Dopytywał się o przeniesienie do szpitala, lecz zamiast tego zabrali go celi dyscyplinarnej. To już drugie morderstwo w Domokos odkąd kilka miesięcy temu Syriza przejęła rząd, a Paraskevopoulos został ministrem sprawiedliwości. Właśnie teraz (25 marca 2015 – przyp. tłum.) doszło do zamieszek w skrzydle E1 gdzie przebywają towarzysze Nikos Maziotis, Giannis Naxakis i Christos Rodopoulos, podczas których więźniowie zniszczyli kamery i generalnie poważnie zdemolowali skrzydło więzienia.

Kilka słów od anarchisty Giannisa Naxakisa dotyczących zdarzeń jakie zaszły w środę 25.03.15 w więzieniu Domokos

Duszny i autorytarny świat wyznaczony dla nas jest najbardziej odrażającą rzeczywistością, doświadczeniem życia w fizycznym zniewoleniu, ciężką konsekwencją niebezpiecznej przygody. (…)

Samobójstwo w więzieniu mówi o tej instytucji lepiej niż cokolwiek innego. Gdy jednak tym razem usłyszeliśmy o samobójstwie tego pakistańskiego więźnia, który informował o swoim problemie, część z nas postanowiła dać znak życia, demolując więzienne skrzydło. Daliśmy upust nagromadzonej w nas wściekłości, odrzucając ucisk w jakim przyszło nam tu żyć wbrew naszym pragnieniom.

Dyrektor i jego tłum klawiszy ukryci za osłoną skrzydła placówki posmakowali (nawet jeśli w niewielkim stopniu) winy za haniebną rolę jaką odgrywają w tym świecie. Rozbite okna i zniszczona instalacja elektronicznej kontroli z pewnością nie wymażą całej jego ohydy. Jest ona tu, jest tam, jest wszędzie i będzie istnieć zawsze. Its how we stand before it that matters…

SIŁA DLA PROWADZĄCYCH STRAJKI GŁODOWE Z DAK (SIECI UWIĘZIONYCH BOJOWNIKÓW) I DOMOKOS

P.S. Ch. Rodopoulos nie brał udziału w wydarzeniach, jak wcześniej stwierdzono.

Giannis Naxakis
Skrzydło E1, więzienie Domokos
27/3/2015

Dyskusja