Czechy: Komórka „Poezja Ognia”/FAI spaliła wóz policyjny dla głodujących w Grecji

Sieć-Komórek-Rewolucyjnych30 marca 2015

Komunikat Komórki „Poezja Ognia”/Nieformalna Federacja Anarchistyczna

26 marca 2015 podpaliliśmy wóz policyjny w Ołomuńcu. Atak przeciwko machinie represyjnej oznacza walkę o wolność. Ponieważ wolność nie może rozkwitać tam, gdzie szaleje represja. Nie ma miejsc, które byłyby od niej wolne. Stanowi ona narzędzie państwa i kapitału. Represja i władza są dwiema stronami tej samej monety. Represja ma zasięg globalny. Ma ona swój początek zarówno w państwie jak i w sektorze prywatnym, które kooperują ze sobą na całym świecie.

Każdy zetknął się z jakimś rodzajem represji, oprócz tych, którzy nie chcą żyć swoim własnym życiem. Tych, którzy zginają kark i dobrowolnie podporządkowują się rozkazom. Natomiast Ci, którzy odrzucają panujący porządek wiedzą jakie są tego konsekwencje. Zna je każdy kto próbował odzyskać swoją niewypłaconą pensję poprzez akcję bezpośrednią, dziko strajkujący, ludzie atakujący billboardy czy ludzie szabrujący podczas zamieszek. Jesteśmy szczęśliwi na widok każdego przejawu insurekcji, który łamie granice legalności, pod warunkiem, że nie idzie w parze z żądaniem represji wobec innych. Jednego dnia ludzie atakują policję walcząc z podatkami, by następnego domagać się ostrzejszego prawa przeciwko bezdomnym i „nieprzystosowanym”, trzeciego dnia sami lądują na bruku i chcą pieniędzy z podatków przeznaczanych na usługi społeczne, czwartego dnia znajdują jakąś pracę i wówczas z kolei starają się uniknąć płacenia podatków. Warunki w jakich żyjemy wpływają na nasze życie, jednak nie możemy wykorzystywać ich jako usprawiedliwień. Tym co liczy się przede wszystkim są wybory jakich dokonujemy. W każdej sytuacji możemy ulec lub stawić opór.

My, anarchiści, nie pozwalamy nikomu by decydował o naszym życiu. Żal nam ludzi, którzy kosztem innych próbują utorować sobie drogę przez tą smutną rzeczywistość. Zginają kark w obliczu Istniejącego i usprawiedliwiają się obiektywnymi okolicznościami. My, anarchiści walczymy o świat wolny od represji, wolny od przymusu. Dlatego nieustannie zwalczamy każdy jej rodzaj, nieważne czy uderza ona w pokojową demonstracje studentów na drugim końcu świata czy przestępców w naszym mieście. Odczuwamy solidarność i szczery związek z tymi którzy walczą o zniszczenie represyjnej machinerii, o anarchię.
Z buntownikami, insurekcjonistami, anarchistami, rewolucjonistami, bojownikami…

Obecnie greccy więźniowie polityczni kontynuują swoją własną walkę przeciwko represji. Sieć Uwięzionych Bojowników (NFP), Maziotis, Gournas, członkowie KKO i wielu innych. Wszyscy oni postanowili nie poddawać się i opierać represji nawet w niewoli. Nasz atak jest gestem solidarności z ich walką, stanowiąc część walki o anarchię i pomagając przez to strajkującym wygrać.

Walka z represją to również walka przeciw militaryzacji. Nasz atak skierowany jest także przeciwko przejazdowi konwoju armii amerykańskiej, demonstrującej swoją władzę w naszym regionie. Nie boimy się jednak żołnierzy i glin, bardziej przeraża nas społeczeństwo, które pozwala elitom dopuszczać się najgorszych potworności, posłusznie i bez żadnego oporu. Społeczeństwo żywych trupów. Nasz atak i oświadczenie to wkład do Projektu Feniks 2015 „Zniszczmy represję”. Projekt Feniks to gra. Gdy nikt w nią nie gra wówczas przestaje ona istnieć. Możemy w nią grać, możemy też zakończyć ją w każdej chwili gdy tego zechcemy. Możemy robić to co chcemy. To kreatywna gra rozgrywana według naszych własnych zasad. Każdy może do niej dołączyć. Każdy może się z niej wycofać. Gdy nikt w nią nie gra wówczas zanika. To część życia. Zależy tylko od nas. To nasz wybór. Prędzej czy później pojawią się jakieś nowe gry. Ważniejsze jest to, żebyśmy grali w nie według własnych zasad. W grę która rozwija pasję i radość, a zarazem jest destrukcyjna. Niszczycielska dla władz.

Projekt Feniks to solidarnościowa praxis, która może być naszą własną bojową analizą. Aby nawzajem poznać się w walce. Zaplanować jak celniej wymierzyć nasze spluwy przeciwko Istniejącemu. Tym sposobem dołączamy teraz i ciągle. Dołączamy destrukcyjnie i twórczo. Twórczo nie dlatego, iżbyśmy chcieli stworzyć coś w ramach tego społeczeństwa, ponieważ wszystko co w nim powstaje zostaje wykorzystane jako narzędzie ucisku, jeśli nie jest destrukcyjne dla Istniejącego.

Niesiemy nowy świat w swoich sercach. Świat w którym twórczość nie zostaje przeobrażona w instrument represji. W tym świecie istnieje jedna walka o wolność. Jest ona twórcza i pełna radości dla tych, którzy nie chcą żyć w łańcuchach. Walka która je niszczy. Jest wiele ścieżek jakimi można walczyć o piękniejszy świat.

Do nas również dotarły wieści od anarchistów zza granicy. Pierwsze wzmianki o dzisiejszych anarchistach praxis, R.O. – Walka Rewolucyjna, KKO, FAI/FRI, etc. dotarły do Czech około trzech lat temu. Oficjalny anarchizm, państwo i kapitał twardo starają się stłumić każdą bojową tendencję. Kiedy czytamy informację o oficjalnym ruchu w Grecji, widzimy, że tak samo mają się sprawy u nas. Potwierdza to fakt, że jak dotąd nikt tutaj nie rozpowszechniał informacji o strajku głodowym. Każdy ma swoje własne wyczucie czasu, wygląda jednak na to, że dotychczasowe apele (o solidarność – przyp.tłum.) napotykają na głuchotę. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, jedną z nich na pewno jest sytuacja tutaj. Dlatego to dla nas ważne by krótko wspominać o kontekście anarchizmu w Czechach.

FAI/IRF Komórka Poezja Ognia

Solidarność ze strajkiem głodowym

Solidarność z anarchistami praxis

Na rzecz rozprzestrzeniania teorii i praxis Czarnej Międzynarodówki

Niech żyje FAI/IRF

Projekt Feniks 2015 „Zniszczmy represje”

O Anarchię

Dyskusja