Alfredo Cospito i Nicola Gai solidarni z głodówką Komórek Ognia

ptakWstęp od włoskiego ACK:

Dopiero dziś, 25 marca, ze względu na opóźnienia poczty wychodzącej z Sektora Wzmożonego Nadzoru więzienia w Ferrarze, otrzymaliśmy ten list od Alfredo i Nicoli solidaryzujących się z towarzyszami z KKO, strajkującymi od 2 marca w więzieniu Korydallos w Atenach (z których niektórzy wczoraj zostali przeniesieni do szpitala)

List Alfredo i Nicola:

Dopiero dziś, 16 marca, otrzymaliśmy potwierdzenie informacji o strajku głodowym, prowadzonym przez naszych braci i siostry z KKO. Celem tej walki jest uwolnienie ich krewnych, aresztowanych w ramach odwetu i zemsty za próbę ucieczki. Wyczekujemy wszelkich informacji (nasze sięgają tylko do 6 marca) w nadziei, że wywalczyli już uwolnienie swych ukochanych. Dedykujemy im tych kilka słów:

Łączymy się z wami w sercach, umysłach, a przede wszystkim – w walce. Niech żyją KKO.

Alfredo i Nicola

Alfredo Cospito i Nicola Gai są anarchistami skazanymi na 8 i 10 lat więzienia za zamach na Roberto Adinolfiego, szefa firmy nuklearnej Ansaldo Nucleare, który przeprowadzili jako Komórka Olga/Nieformalna Federacja Anarchistyczna. Więcej na temat tamtych wydarzeń przeczytasz w broszurze „Znak Życia”

Dyskusja