Nikos Maziotis (WR) popiera głodówkę Komórek Ognia
Komunikat:
Począwszy od 2 marca 2015 więźniowie polityczni przetrzymywani w greckich więzieniach rozpoczęli strajk głodowy. Część z nich, w śród których znajduję się także Ja, wysunęła wspólne żądania zniesienia prawodastwa „antyterrorystycznego”, zniesienie prawa wymierzonego w zakapturzonych oraz więzień typu C, jak również uwolnienie z przyczyn zdrowotnych Savvasa Xirosa, skazanego członka Organizacji 17 Listopada (marksistowska grupa partyzantki miejskiej – przyp.tłum.).
Równocześnie swój własny strajk głodowy rozpoczęli więźniowie polityczni z Konspiracyjnych Komórek Ognia (KKO), żądając zwolnienia członków swoich rodzin, którzy zostali ostatnio zatrzymani i wtrąceni do aresztu prewencyjnego, po tym jak ujawniono plan ucieczki KKO z więzienia Koridallos.
Mimo, że nasze postulaty są różne popieram walkę więźniów KKO oraz ich żądania. Pomimo różnic politycznych dzielących więźniów politycznych i problemów jakie to pomiędzy nimi rodzi, mimo odmiennego kontekstu strajków głodowych, wierzę, że ludzie na zewnątrz, należący do środowisk anarchistyczno/antyautorytarnych, solidaryzujący się z więźniami powinni okazywać tę solidarność wszystkim więźniom politycznym. W obliczu represji nikt nie powinien być pozostawiony sam sobie.
Nikos Maziotis
członek Walki Rewolucyjnej
Domokos, więzienie typu C
6 marca 2015
