Meksyk: Anarchiści zakończyli strajk głodowy

solid17 października 2014, towarzysze Carlos López, Mario González, Fernando Bárcenas i Abraham Cortés wstrzymali strajk głodowy, do którego przystąpili w dniu 1 października.

Wszyscy czują się dobrze. Wkrótce opublikują list otwarty wyjaśniający motywy tej decyzji.

W solidarności z głodującymi towarzyszami odbyło się kilka ataków. Poniżej komunikat sprawców jednego z nich:

Nocą 12 października 2014, posługując się kamieniami, procami i koktajlami Mołotowa, zaatakowaliśmy dwie placówki bankowe w mieście Meksyk.

Tym sposobem okazujemy nasze poparcie dla strajku głodowego uwięzionych towarzyszy. To nasza odpowiedź na prześladowanie z jakim się spotkali ze strony klawiszy, lekarzy oraz wszystkich innych pracowników zakładów penitencjarnych.

Perspektywa anarchizmu insurekcyjnego wykracza daleko poza fetyszyzm pożaru, czy broni. Nasze podejście do anarchii osadza się na walce, która nie może być sprowadzana do roli telewizyjnego spektaklu, ani nie potrzebuje „autopromocji”. Stąd, nasza prosta i bezpośrednia komunikacja odpowiada wymogom chwili, posługując się najprostszymi i łatwymi do odtworzenia metodami.

Anarchizm insurekcyjny pozwala upowszechniać jednostkowy i społeczny konflikt, wywracając normalność do góry nogami. Każde powstanie, jak wiele innych form, otwiera możliwości dla zaistnienia kolejnych pęknięć. To anarchistyczna metoda radykalnej zmiany.

Żadnych mediacji i dialogu z państwem!
Niech żyje walka przeciwko wszelkim formom władzy!

325.nostate.net

Dyskusja