Egipt: Masowe aresztowania działaczy lewicowych i anarchistów

Poniżej zamieszczamy komunikat nawołujący do solidarności z egipskimi anarchistami:

Tear gas.img_assist_custom-415x258Ostatnie wiadomości napływające od egipskich anarchistów mają dość alarmujący wydźwięk. Faszystowski reżim wojskowy Al Sisi / Mubaraka nasilił agresywną kampanię aresztowań wszystkich anarchistów oraz innych działaczy radykalnej lewicy.

Według państwowych mediów, do chwili obecnej aresztowano ponad 41,000 osób. Wśród nich znajdują się „Alaa Abdel Alfatah”, znany bloger oraz ”Mahienour El-Massry”, działaczka na rzecz praw człowieka, praw kobiet i pracowników.

Ta ogromna liczba pojmanych aktywistów jest wynikiem działań trwających zaledwie od lipca 2013 do maja 2014 roku. Wciąż trwają aresztowania kolejnych osób zaangażowanych w organizację demonstracji, czy wszelkich innych działań przeciwko reżimowi wspieranemu przez CIA oraz inne krwawe zachodnie mocarstwa.

Intensywność represji w ostatnich dniach wywarła tak duży wpływ na życie naszych towarzyszy, iż część z nich zmuszona była zejść do podziemia.

My, anarchiści z Bliskiego Wschodu, prosimy o jakąkolwiek pomoc i solidarność, nawet jeśli polegającą tylko na rozpowszechnianiu powyższej informacji.

Precz z rządami wojskowymi Al Sisi / Mubaraka.

Sieć Anarchistyczna*”, 7 września 2014

_____________________

*https://www.facebook.com/WNABI

Dyskusja