Anglia: FAI uderza w koncern zbrojeniowy BAE Systems

W kontekście zbliżającego się szczytu NATO, mającego odbyć się za pięć dni w Newport, jedna z brytyjskich komórek FAI dokonała ataku na firmę zbrojeniową BAE Systems:

29 sierpnia 2014 zaatakowaliśmy fabrykę broni należącą do BAE Systems w Filton (przedmieścia Bristolu), podkładając ogień pod zbiorniki paliwa umieszczone przed budynkiem Działu Zaawansowanych Technologii. Ogłaszamy, że atak ten odbył się w kontekście szczytu NATO, aczkolwiek Brytania cały rok tonie w natłoku kompleksów wojskowo-przemysłowych, dlatego każdy powinien wyciągnąć z tego własne wnioski.

BAE Systems to prawdopodobnie największy tzw. wielonarodowy koncern przemysłu zbrojeniowego, a także największy pracodawca brytyjskiego sektora przemysłowego. Ich niektóre projekty, realizowane tylko z brytyjskimi siłami zbrojnymi, obejmują produkcję odrzutowców NATO Eurofighter i okrętów atomowych.

BAES_051942_620x349

Poczynając od artylerii, poprzez drony z najnowocześniejszymi systemami komunikacji, do izraelskich myśliwców F16 i kajdanek krępujących ręce osadzonych w Guantanamo, ślady działalności BAE Systems możecie znaleźć na całym świecie, towarzyszące imperialistycznym podbojom niosącym śmierć lub zubożenie milionom ludzi. Firma ta posiada swoje zaplecze w kryminalnej służbie wywiadowczej i śledczej, zajmującej się m. innimi zwalczaniem zagrożeń cybernetycznych dla sektora bankowego oraz podpisała kontrakt z UE na opracowanie systemu zarządzania informacją o zagrożeniach i imigracji (w gruncie rzeczy chodzi o ogromną międzynarodową policyjną bazę danych). Ponadto czerpie zyski z analizy fizycznej lokalizacji jednostek i ich interakcji na korzyść organów ścigania oraz agencji wywiadowczych.

Fabryka, w którą uderzyliśmy produkuje ciężki sprzęt wojskowy, w tym okręty i pojazdy bojowe, a zatrudnione tam setki osób projektują najnowocześniejsze uzbrojenie na potrzeby globalnych rynków. Żeby wymienić ich kilka specjalności:

Wykrywanie podejrzanych zachowań i analiza video
Bio-technologia
Mikro i nano technologia
Technologie dla tajnych operacji bezpieczeństwa

Koncern BAE Systems należy do czołówki firm parających się robotyką wojskową, jak również jest odpowiedzialny za opracowanie wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak urządzenia maskujące dla czołgów, czy pancerze czyniące współczesną maszynę do zabijania z krwi i kości jeszcze bardziej zwinną i morderczą. Przyjrzyjcie się ich zdalnie sterowanym opancerzonym pojazdom wojskowym (podobne używane są do patrolowania granic Izraela ze Strefą Gazy i Libanem), lub wzorowanym na insektach miniaturowym lotniczym i podwodnym maszynom służących do audiowizualnego rozpoznania, a ujrzycie zwiastun przyszłości, którą dla nas przygotowują.

Firma czyni wyraźne odniesienia do wieku asymetrycznej wojny, wyprowadzając związek między użyciem ich produktów na polu bitwy, a zastosowaniem ich na szeroką skalę w społeczeństwie; powszechne zjawisko w tym sektorze. Przykładem ilustrującym powyższą tendencję jest urządzenie noktowizyjne, które trafia na cywilny rynek kamer CCTV, a kolejnym projekt wyniesienia otwartych więzień z ośrodków miejskich. Zrobią wszystko, co konieczne, by chronić system i jego towary.

Czy musimy coś dodawać, by zobrazować jak rozwój technologicznych w ramach cywilizowanej struktury władzy wiedzie nas ku zautomatyzowanej pustyni, niemal całkowitej dominacji i potencjalnej zagładzie ? Nastała późna godzina, a nowy wspaniały świat wybrzmiewający żądaniem posłuszeństwa będzie ceną za naszą obojętność.

Podejmując z nimi walkę w miejscu, które uważają za „bezpieczny grunt”, odwdzięczamy się za morderczy biznes, w jaki są zaangażowani. Poprzez atak stajemy u boku tych, których uwięziono na ich własnej drodze do anarchii:

Gianlucy Iacovacci i Adriano Antonacci
Marco Camenischa
Nicoli Gai i Alfredo Cospito

Każdy rok odebranej im wolności, znajdzie odzwierciedlenie w liczbie niszczycielskich aktów. Oddajemy jednocześnie honor bojownikom z przeszłych czasów, którzy występowali zbrojnie przeciwko ówczesnym formom dominacji.

Krąg propagandy czynem i życiem im. „Sacco i Vanzettiego” / FAI

325.nostate.net

Dyskusja